Oslabení Středočeši se nemohli dostat do tempa a za první čtvrtinu nastříleli pouhých šest bodů. Domácím se ale také nedařilo, a tak v poločase svítilo na tabuli neuvěřitelné skóre 19:18. Bojovný zápas došel do dramatické koncovky. Osm vteřin před koncem přesnou trojkou vyrovnával na 53:53 Malý. Ústí nedokázalo odpovědět, a tak šel Benešov poprvé v sezoně do prodloužení. V něm Malý nalomil hostující odpor dalekonosnou trojkou, ale přesto měli hosté dvě šance na zvrat. Dolanský ani Beneš však trojky netrefili, a tak domácí mohli slavit cenné vítězství.

Kouřimský skanzen. Ilustrační foto.
Krajské skanzeny mají táhnout za jeden provaz. Vznikla asociace

Druhý den se podařilo Benešovu oplatit béčku Litoměřic podzimní porážku a také dvě prohry z loňského play-off. Hosté přijeli pouze se šesti hráči, ale po celý zápas se drželi na dostřel. Domácí sice vedli ve 14. minutě 28:17, ale hosté se dotáhli jedenáctibodovou šňůrou.

Vyrovnaný průběh Benešov zlomil až v polovině poslední čtvrtiny, kdy ze stavu 53:52 odskočil osmi body v řadě. Unavení hosté už nedokázali odpovědět. Hvězdou zápasu byl domácí pivot Daniel Brynda, který zazářil 18 body. „Jsem spokojený, myslím, že jsem měl i dobrou úspěšnost střelby,” řekl Brynda po životním výkonu.

Benešov se po 16 kolech dělí o třetí místo s Domažlicemi se shodnou bilancí 12 výher a 4 proher. Na prvních dvou místech jsou Rokycany a Vyšehrad, kteří mají pouze o jednu výhru více. Za 14 dní se Středočeši představí právě v Rokycanech a Mariánských Lázních.

BC Benešov – Sluneta USK Ústí nad Labem 62:60 (6:12, 19:18, 38:34, 53:53). Body Benešova: Malý 22 (3 trojky), Proskovec 18 (1), Brynda 10, Kukura 6, Tomášek 3, Fulín 3 (1).
BC Benešov – Slavoj Litoměřice B 65:56 (25:17, 36:34, 51:46). Body Benešova: Brynda 18, Proskovec 11 (1), Malý 11, Tomášek 9 (3), Kukura 7, J. Vondráček 6, Červený 3 (1).

PETR TOMÁŠEK

Nahoře zleva: Kristýna Vrbovcová (fanynka), Ladislav Bubeník, Kamil Petrů, Miroslav Kubásek, Serhyi Shapoval. Dole zleva: David Vrbovec, Lukáš Petrů, Adam Kačer, Lukáš Sobotka.