„Jaromír měl nabídku už v průběhu minulé sezony, ale tehdy jsme ho nepustili, jelikož jsme měli našlápnuto k velkému úspěchu. Bohužel přišlo to, co přišlo. Víme, že Jarda touží po zahraničním angažmá a nechceme být těmi, kdo mu bude bránit. Proto jsme mu umožnili do 10. srpna přestoupit, pokud najde angažmá, které ho bude lákat. A to za příznivějších podmínek, než jako máme ve smlouvě,“ řekl výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

„Snažíme se podporovat rozvoj hráčů národního týmu, Jarda u nás vyrostl v klíčovou postavu českého basketbalu a je pro nás důležité, aby pokračoval ve svém rozvoji. A pokud k tomu potřebuje novou výzvu v podobě zahraničního angažmá, chceme mu to umožnit. Budeme mu držet palce, ať se v jedné z nejsilnějších lig v Evropě prosadí a věříme, že v budoucnu se k nám třeba ještě vrátí,“ dodal Šimeček.

Nymburk se s hráčem domluvil, že stávající kontrakt zmrazí, pokud se v budoucnu Bohačík rozhodne vrátit do české ligy, má tak na něj Nymburk právo první volby.

Osmadvacetiletý Bohačík přišel do Nymburka v roce 2017 z USK Praha jako nejužitečnější hráč Kooperativa NBL a po mistrovství Evropy, které mu nevyšlo podle představ. Díky zkušenostem z Ligy mistrů se však v rámci reprezentace vyšvihl mezi hlavní tahouny a patřil k hlavním strůjcům velkého úspěchu na loňském mistrovství světa, kde tým střelecky táhl k šestému místu.

V uplynulé sezoně měl Bohačík v KNBL průměry 15,6 bodů, 3,7 asistence a 3,3 doskoku na zápas s užitečností 18,4 za 22 minut na hřišti. V přepočtu na minuty tak měl nejlepší sezonu v kariéře. V Lize mistrů pak měl 12 bodů, 3 asistence a 4,5 doskoku na zápas.

Celkem za Nymburk odehrál tři sezony, 161 zápasů a nastřílel 1910 bodů. Tedy 11,9 bodů v průměru. Třikrát po sobě byl zařazen do nejlepší pětky Kooperativa NBL.

Teď si vyzkouší francouzskou ligu v dresu Štrasburku. Jde o klub, který v minulosti hrál i Evropskou ligu, nyní stejně jako Nymburk je už pátou sezonu v řadě v Lize mistrů. Nejdále v ní došel do čtvrtfinále, v uplynulé sezoně, která se Štrasburku příliš nevyvedla, vypadl už ve skupině. Ve francouzské lize skončil desátý. Tým vede teprve třiatřicetiletý finský trenér Lassi Tuovi, který byl dosud u týmu asistentem, stejnou funkci plní už deset let u finského národního týmu, s nímž se český výběr s Bohačíkem utkal v kvalifikaci o mistrovství světa. V létě tým prochází velkou proměnou a právě Bohačík by se měl stát jedním z lídrů.

DAVID ŠVÁB