Již od úvodu prvního zápasu byla poznat atmosféra derby a na obou stranách hřiště se objevovaly četné nepřesnosti ve všech herních činnostech. Navíc se benešovským volejbalistům nepodařilo zvládnout vyrovnanou koncovku prvního setu.

V dalších třech setech už však měli hosté mírnou převahu a celý první zápas tak dotáhli do vítězného konce. Druhý zápas byl s výjimkou druhého setu také v režii benešovských volejbalistů.

I přes ztrátu dvou setů bylo zřejmé, že výrazný výkonnostní rozdíl mezi tradičními soupeři pokračuje i v další sezoně, a to i přes významnou personální obměnu týmu Vlašimi.

Také benešovský tým pro novou sezonu doplnil kádr, což umožní lépe rozložit síly pro celou sezonu a také kompenzovat případné výpadky a zranění, které výrazně poznamenali výsledky v předchozích dvou letech.

Příští dvojzápas sehraje tým z Benešova na domácí palubovce proti TJ Jiskra Zruč nad Sázavou v sobotu 13. října 2018 od 11:00 a 15:00 hod.

1. kolo: TJ Sokol Vlašim - TJ Sokol Benešov 1:3 (28, -12, -14, -16), 1:3 (-19, 23, -20, -17).

Sestava TJ Sokol Benešov: Jo. Bartůšek, P. Kočí, J. Hlavnička, Ja. Bartůšek, J. Kyselka, P. Řehák, V. Votruba, Ma. Janák, M. Lang, Mi. Janák, V. Dachauer.

Petr Řehák