V prvním kole se Novák nezalekl soupeře s o dva stupně vyšším páskem. Od začátku byl aktivnější a protivníka přemohl před limitem perfektním chvatem. Ve druhém kole podlehl ve vyrovnaném souboji, když ho soupeř předčil v rychlosti a podlehl jen vyšším počtem trestů.

Novák tak musel bojovat v opravných bojích. V prvním kole přemohl mongolského protivníka Aidarkieva. Zápas byl nerozhodný i po prodloužení, ale rozhodčí „poslali" jednohlasně do dalších bojů benešovského judistu. S čáslavským Minaříkem byl souboj vyrovnaný jen zpočátku, Novák postupně přebíral iniciativu a i tento souboj ukončil výborným chvatem před limitem. Před zápasem o bronz měl jen minimální čas na regeneraci. Soupeře s o dva stupně vyšším páskem od začátku předcházel v nástupech. Ten se ale „stíhal bránit" jen do poloviny utkání. Potom Novák bodoval chvatem v postoji a náskok s přehledem aktivní taktikou do konce zápasu udržel. Podařilo se mu tak o jeden stupeň vylepšit umístění z předcházejícího turnaje.

„Je to jistě jeho dosud největší úspěch," podotkl s radostí v hlase trenér Aleš Pikora na adresu bronzového svěřence.

Andrea Maršíčková měla ještě před posledním kolem, díky vítězství v předcházejícím zápase reálnou naději na bronz. Překvapivá prohra berounské Adély Holečkové v posledním zápasu ji však odsunula na nepopulární čtvrté místo.

Dalším benešovským bojovníkům a bojovnicím se již nedařilo. Tomáš Pikora měl v prvním kole pozdějšího vítěze a jediného účastníka s černým pásem. Byl sice aktivnější, ale zkušený protivník ho porazil kontrachvatem v polovině zápasu. V opravách sice srovnal náskok protivníka, ale ten znovu bodoval, Pikoru porazil a ten tak obsadil 11. místo. Stejně se vedlo i Katce Myslivcové.

Josef Kahoun, Petr Pokorný a Jakub Maršíček skončili v prvním kole a do dalších bojů již nepostoupili.

ALEŠ PIKORA