Aktivní sportovci všech věkových kategorií, jejich trenéři, ale také funkcionáři, bez kterých by nemohl fungovat žádný sportovní klub, ti všichni zbystří svou pozornost.

Oči se rozzáří i fanouškům a čtenářům Benešovského deníku, kteří budou spolurozhodovat o konečných výsledcích ankety a především určovat, kdo se stane „Sportovní hvězdou deníku". Tou se v roce 2014 stala šachistka Nela Pýchová.

Tradičně se budou na Benešovsku ještě vyhodnocovat kategorie jednotlivci do 18 let (loňským vítězem se stala Anna Dědová sportovní střelkyně SSK Benešov) a nad 18 let (Libor Podmol, motokrosový freestylista), kolektivy do 18 let (starší žáci SKP judo Benešov) a nad 18 let (šachisté Spartaku Vlašim).

Projekt letos zavítá hned do 42 měst naší republiky. Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších sportovců, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou Českou republiku na domácích i zahraničních kolbištích a to v mnoha vyhlašovaných kategoriích od mládeže až po veterány.
Je nám ctí připomenout také slavné sportovní legendy a uvést je do síně slávy.

Letošní ročník ankety Nejúspěšnější sportovec roku nabídne oproti minulosti jednu novinku. Tou je udělování Ceny Josefa Masopusta.

Produkci má na starost opětovně agentura SPORT ACTION s.r.o., spolupořadateli jsou tradičně ČESKÁ UNIE SPORTU, Benešovský deník, Město Benešov, pivovar Ferdinand Benešov a restaurace u Zlaté Hvězdy.

Slavnostní večery mají vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí přední umělci. V letošním roce se oceněným sportovcům a divákům na pódiu představí Lešek Semelka, Andrea Mea, Nela Kajlová, Trio Nobles a také řada regionálních talentů vybraných ze sportovních oddílů.

Jako moderátoři se vystřídají Radek Šilhan (O2 TV) a Radek Jirgl.

Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým. Díky zajímavému programu a nejvyšší kvalitě celé akce je pravidelně zaplněna kapacita všech sálů. Přímo se slavnostních večerů zúčastní 20.000 diváků a další statisíce čtenářů se o přípravách akce, dosažených výsledcích o samotném průběhu slavnostních večerů dočtou na stránkách DENÍKU v rámci široké mediální kampaně, která vždy probíhá od listopadu do dubna.

Čtenářům budou také představeni a prezentováni všichni reklamní partneři, kteří projekt podporují a to opakovaně před akcí, tak po akci.
Věříme, že využijete možnost setkat se osobně se svými sportovními oblíbenci na některém ze slavnostních večerů.

Všichni zájemci mají šanci získat volné vstupenky na akci a to tím, že navštíví redakci Benešovského deníku.

Pokud znáte ve svém okolí přeborníka kraje nebo republiky, který je členem klubu na Benešovsku napište zprávu do e-mailu: 
pavel.simacek@denik.cz, 
alena.krizova@denik.cz nebo na telefon 724 825 428, 317 725 145 a redakce ho přiřadí k nominovaným sportovcům.

Uzávěrka hlasování je 8. 1. 2016. Na jeden kupon, který vychází každý den v Benešovském deníku, můžete hlasovat jak pro jednotlivce, tak pro kolektiv.

PROZATÍMNÍ NOMINACE

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Jiří Doubrava, nohejbal, Šacung Benešov

Petr Kožant, basketbal, BC Benešov

Petr Pilát,freestyle motocross, Pyšely

Libor Podmol, freestyle motocross, Znosim

David Beneš, letecká akrobacie, Vlašim

Luboš Chmelenský, kulturista, Vlašim

Hana Kárníková, atletika, Spartak Vlašim

DRUŽSTVA DOSPĚLÍ

Muži, Šacung Benešov, nohejbal, extraliga

Muži, HBT Vlašim, hokejbal, extraliga

Muži, SK Benešov, fotbal, divize

Muži, FC Graffin Vlašim, fotbal, 2. liga

Muži, SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, fotbal, I. A třída a Krajský přebor

Muži, BC Benešov, basketbal, II. liga

Muži, hokej, HC Benešov, Krajská liga

Muži hokej, Rytíři Vlašim, Krajská liga

Žejdlík Benešov, futsal, Okresní přebor

Šachy, Spartak Vlašim, I. liga

JEDNOTLIVCI

 MLÁDEŽ

Anna Matějovská, stolní tenis, SKST Vlašim

Kristýna Pěnkavová, stolní tenis, SKST Vlašim

Nela Pýchová, šachy, Spartak Vlašim

Jakub Vojta, šachy, Spartak Vlašim

Jiří Rýdl, šachy, Spartak Vlašim

Richard Mládek, šachy, Spartak Vlašim

Jakub Voříšek, šachy, Spartak Vlašim

Petra Píšová, šachy, Spartak Vlašim

Dominik Míka, vzduchová puška a malorážka, SSK Benešov

Alena Šilhová, vzduchová pistole, SSK Benešov

Anna Dědová, vzduchová a sportovní pistole, SSK Benešov

Vojtěch Jonák, vzduchová a sportovní pistole, SSK Benešov

Alžběta Dědová, sportovní a vzduchová pistole, SSK Benešov

Denisa Dadová, šipky, D. C. Mezihoří

Jan Groček, atletika, Spartak Vlašim

Andrea Maršíková, judo SKP Benešov

Kateřina Myslivcová, judo SKP Benešov

Jan Pikora, judo SKP Benešov

DRUŽSTVA
 MLÁDEŽ

Dorost, Spartak Vlašim, šachy, extraliga dorostu

Starší žáci, šachy, Spartak Vlašim

Starší dorost, Graffin Vlašim, fotbal, krajský přebor

Mladší dorost, Graffin Vlašim, fotbal, krajský přebor

Mladší žáci (U11/12), SK Benešov, fotbal, 1. liga

Mladší žáci (U12/U13), SK Benešov, fotbal, 1. liga

Starší žáci (U13/U14), SK Benešov, fotbal 1. liga

Starší žáci (U14/U15), SK Benešov, fotbal 1. liga

Mladší dorost (U15/U16), SK Benešov, fotbal, 1. liga

Mladší dorost (U16/U17), SK Benešov, fotbal, 1. liga

Starší dorost (U19), SK Benešov, fotbal 1. liga

Starší dorostenci, vzduchová pistole, SSK Benešov

Žákyně U14/U15, žákovská liga, BC Benešov

Starší žákyně (Anna Matějovská, Barbora Polívková), stolní tenis, SKST Vlašim

Starší žákyně, judo SKP Benešov