„Není to žádná marketingová expanze, jako třeba v NHL. První utkání se většinou hrají ještě v halách, venkovní hřiště nemají na začátku dubna dostatečnou kvalitu. A protože námi využívaná hala v Dukelské je v sobotu obsazena, rozhodli jsme se vyzkoušet Milín," vysvětlil změnu hřiště vedoucí družstva Šacungu Kamil Kanda a dodává, proč zrovna Milín: „Na Příbramsku jsme už loni exhibičně otevírali nové hřiště a také odtud pochází několik hráčů v mužských družstvech. Přímo v Milíně se nohejbal soutěžně hraje, takže to pro místní hráče bude inspirace a pro nás dobrá propagace."

Benešovský celek v loňském roce skončil v nejvyšší mužské ligové soutěži sedmý, hodně radosti si však užil na republikových šampionátech a mezinárodních turnajích, kde pravidelně obsazoval medailové pozice. Do letošních ambicí nechal nahlédnout dlouholetý kapitán A družstva Šacungu František Kalas.

„Zůstali jsme na celém Benešovsku jediným míčovým sportem s nejvyšší soutěží mužů a určitě bychom se s ní neradi loučili. Už také proto, že v letošním roce Šacung slaví 70. výročí svého vzniku," má jasný cíl kapitán mužstva a říká, na co se zaměří: „Poslední dva roky jsme o postup do play-off přišli v posledním utkání základní části, letos bychom prokletí rádi zlomili a vyhnuli se tak nepříjemným bojům o záchranu. Na domácích šampionátech a mezinárodních turnajích chceme navázat na úspěšný loňský rok, ale je to stále těžší."

Šacung ale každou sezonu pronásledují zranění klíčových hráčů, což se nakonec v závěru základní části ukáže jako negativum. „Musí se nám vyhýbat, protože nás hodně limitují," má jasno Kalas a odtajňuje, jaké změny se staly v kádru Šacungu: „Odešli Ungermann, Kupský a Chejn, což je oslabení. Kádr doplní tři mladí hráči – Voltr mladší a Hanuš z béčka, na hostování přichází talentovaný dorostenec Sekera. V roli trenéra zůstává Standa Voltr starší.

Kalas s týmem už po zimní přestávce netrpělivě očekávají start extraligy, který nastane v sobotu s pražskými Čakovicemi. „Na sezónu se všichni těšíme a chceme dobrými výkony potěšit naše věrné fanoušky," říká před začátkem kapitán týmu František Kalas.

MARTIN MARŠÁLEK