„Pátá příčka po základní části soutěže je očekávaným umístěním. Do posledního kola jsme drželi naději na play-off, ale posílený Vsetín si šanci nenechal vzít. Velký herní prostor letos dostali dříve méně vytěžovaní talentovaní hráči, jako Kadeřábek, Flaks či Štěpař. K nim přibyl v roli posily Kačírek. První polovina jarní části většině z nich vyšla slušně a pokud by takové výkony zopakovali i ve druhé polovině, mohlo se o medaile hrát podesáté v řadě. K tomu nám zatím není moc nakloněno štěstí, třeba klíčový duel se Vsetínem náš vítězný mečbol rozhodčí nakonec přisoudil soupeři a byla z toho jen remíza. Také zejména oporu Holuba sužují dlouhodobé zdravotní problémy a nastoupil sotva ve čtvrtině utkání," popsal realitu trenér Richard Makara.

Vítězové semifinálových sérií play-out, hraných na dvě vítězná utkání, získají klid do dalšího ročníku. Na poražené čeká finálová série o bytí a nebytí.
„Do play-out vstupujeme z nejvýhodnější pozice, ale jasným favoritem nejsme. Náš semifinálový soupeř z Českých Budějovic v závěru jarní části bodoval i se silnými týmy a výborně si vedl na letních turnajích i teď o víkendu na mistrovství republiky. Jeho mladí hráči nepostrádají drajv a po posledních výsledcích i sebevědomí. To naopak po nezdarech trochu chybí nám. Experti naší sérii tipují padesát na padesát. Já věřím, že ještě dokážeme naší zkušenost prodat a vyhrajeme doma i venku. Také věřím, že všichni nohejbalisté z Benešovska dorazí a vytvoří nám pořádnou domácí atmosféru," přeje si Makara.

První utkání série se hraje v sobotu od 14 hodin v Benešově, na kurtech sportovního areálu v ulici Ke Stadionu. Vstup je zdarma, během utkání probíhá akce pivo 11 za 11.

MARTIN MARŠÁLEK