SK Šacung Benešov 1947 - SK Liapor Witte Karlovy Vary: 1:6

Utkání se vzhledem k nepříznivému počasí muselo přesunout do haly. Benešovští byli v plné sestavě, včetně nováčků Ungermanna mladšího, Dvořáka, Kozára a trenéra Doucka. Favorizovaní hosté v sestavě i s Hokrem, který loni hrál na opačné straně sítě, se ale v halovém prostředí zorientovali rychle a ovládli úvodní debly.

Fotbal, ilustrační fotografie.
Přehledně: Kam za okresním fotbalem na Benešovsku

V tom prvním Kalas s Prachárem vzdorovali soupeři jen ve druhém setu. Ve druhém pak Ungermann a Truc vyhráli první sadu, ale ve dvou dalších byli lepší hosté. Jediný bod utkání vydolovala pohodovou výhrou trojice Prachára, Kalase a Voltra. Naopak druhá trojice Dvořáka, Kozára, A. Fürbachera s alternujícími Šperlíkem a Kandou neměla nárok. Hosté byli lepší i ve třetí dvojici, kde na soupeře nevyzráli A. Fürbacher a Kozár. V zápase singlistů Truc komplikoval výhru svého rivala jen ve druhé sadě. Prachárova trojice (i se střídajícím Trucem) na předchozí výkon nenavázala, elitní trojici hostů podlehla a utkání skončilo.

„Z porážky nedělám vědu, bylo to první utkání sezóny a dost silný soupeř. V hlavních dvojkách jsme na můj vkus udělali dost nevynucených chyb a podobné to bylo i ve třetí. Z trojek uspěla jediná, kde Prachár s Kalasem a Voltrem měli skvělou mezihru. Musíme se dívat dál a makat,“ řekl trenér Michal Doucek.