Oslava k 70. výročí vzniku nejstaršího dosud působícího ligového klubu v nohejbalových soutěžích se uskutečnila v benešovském hotelu Benica. Hlavním programem večera byla projekce a beseda s pamětníky na téma jednotlivých kapitol bohaté historie jednoho z nejslavnějších nohejbalových klubů.

„Mám radost, že na večer dorazilo přes šest desítek současných i bývalých členů. Zároveň mě ale mrzí, že z kapacitních důvodů jsme další museli odmítnout. Sešli se tu jak hráči, trenéři a funkcionáři současní, tak i z minulosti. A nejen hráči, ale i naši partneři, včetně starosty a místostarosty města. Myslím že večer se povedl,“ měl radost předseda klubu Miloslav Ziegler.

Do večera vhodně zapadlo i vystoupení bývalého šerifa trampské posázavské osady Šacung Václava Vávry nebo projekce dokumentu z nohejbalového turnaje z roku 1944 a beseda s jeho vítězem, nohejbalovou pralegendou Karlem Kulhánkem. V rámci večera proběhlo i ocenění za dlouhodobý přínos klubu a zařazení prvních členů do klubové Síně slávy. Do té byla in memoriam uvedena dvojice vynikajících hráčů z dob prvních organizovaných soutěží – Josef Nový a Jaroslav Šleichert. A také dvojice bývalých československých reprezentantů a mistrů republiky – Jiří Soukal a Ivan Černý.

Ocenění za dlouhodobý přínos klubu obdrželi zástupci vybraných partnerů klubu a kluboví srdcaři. Z hráčů a trenérů pak nejúspěšnější trenér klubové historie Jan Buddeus, nejúspěšnější hráč klubu v tuzemských soutěžích Jiří Doubrava, nejúspěšnější hráč klubu v mezinárodních soutěžích Richard Makara a jako osobnost klubu František Kalas.

„Šacung je zavedená značka. Je proto dobře, že naše mládež se měla možnost přímo seznámit s dějinami našeho klubu a s těmi, kteří je vytvářeli. Vždy je důležité znát, čeho jste součástí a k čemu máte zodpovědnost. Máme se za čím ohlédnout, máme se na co dál těšit,“ doplnil Miloslav Ziegler.

MARTIN MARŠÁLEK