Na prvním z letošních mezinárodních turnajových klání mužské kategorie reprezentovala mezi dvacítkou trojic ze dvou nejvyšších českých a slovenských soutěží barvy Šacungu formace Doubravy, Kalase a Knytla. Ta v základní skupině skončila na druhé příčce, zajišťující postup do play-off turnaje.

„Ve skupině jsme nezačali ideálně. Nejprve jsme uhráli lepší remízu s Holicemi, poté narazili na pozdějšího vítěze skupiny, první sestavu Vsetína. Měli jsme velké herní výkyvy. V prvním setu jsme vedli 4:1 a najednou 4:7 prohrávali, ve druhém v koncovce vedli 9:8 a set ztratili,“ okomentoval první zápasy smečař Šacungu Jiří Doubrava a oddechl si: „Naštěstí další zápasy s papírově slabšími sestavami Modřice C a Přerovem jsme si už pohlídali a to na postup stačilo.“

Doubravovo trio zvládlo i osmifinále, kde v krajském derby poměrně hladce skolilo Český Brod. Konečnou stanicí se pro benešovský celek stalo čtvrtfinále, kde i přes solidní výkon, nestačil na v posledních třech letech trojkové disciplíně vládnoucí a turnajové vítězství obhajující první sestavu Modřic.

„Protože jsme skupinu nevyhráli, tak jsme už ve čtvrtfinále narazili na obhájce. Byl to vyrovnaný zápas, bohužel jsme se znovu nevyvarovali vlastních chyb. Zejména nás trápila nahrávka, a to i z dobře chycených balonů. První set byl do šestek vyrovnaný, pak nás soupeř odskočil. Ve druhém vedeme 7:5 a náhle je to 9:7 pro Modřice. To se nesmí stávat,“ popsal zápas Doubrava, který bere čtvrtfinále jako neúspěch.

MARTIN MARŠÁLEK