Na startu 14. ročníku turnaje stálo celkem 24 trojic, z toho hned devět s puncem zahraniční formace. Z Maďarska to byly Kaposvár, Szentrendre, ze Švýcarska FTC Villar-sur-Glâne, z Rumunska Tengo Salonta, Victory Cluj-Napoca, Negresti-Oas, z Polska Blokers Lodž, ze Slovenska NO KAC Košice a ŠK Laborec Humenné.

Zajímavostí byl start české reprezentační juniorky i veteránského tria Mistři 21 (Bláha, Ungermann, Forrai), jehož název vznikl součtem počtu získaných mezinárodních titulů jednotlivých hráčů. Ani letos zahraničním účastníkům pšenka nekvetla. Nejlépe se vedlo košickému KACu, který postoupil do osmifinálové skupiny. Tam však dvakrát prohrál a dále nepostoupil. Ostatní zahraniční sestavy bodovaly pouze ve vzájemných soubojích, proti českým protivníkům však neměly nárok.

Druhá trojka vypadla ve čtvrtfinále

Dvě trojice reprezentovaly benešovské barvy. Druhá sestava s veterány Richardem Makarou, Františkem Kalasem a letošním nováčkem Martinem Knytlem odehrála v základní skupině tři zápasy, kde zapsala jednu výhru s rumunským Victory Cluj-Napoca a dvě remízy, s reprezentační juniorkou a modřickou druhou sestavou. Tím obsadila ve skupině druhé místo a postoupila do osmifinálové skupiny. Zde sice zdolala České Budějovice B, ale v přímém souboji o postup do čtvrtfinále nezvládla duel s Čelákovicemi.

„Ve skupině jsme dvakrát remizovali, což nás stálo přímý postup. Remíza s juniorkou je ztrátou, naopak ta s Modřicemi je cenná. V osmifinálové kvalifikaci se setkaly tři sestavy ze druhých míst ve skupinách. V prvním zápase budějovické béčko prohrálo s Čelákovicemi, ve druhém s námi. Poslední rozhodující zápas jsme ale s Čelákovicemi prohráli, a to dost hladce. Bylo to z naší strany takové mrtvé, oni na co sáhli, to byl bod," okomentoval vyřazení nováček v Šacungu Martin Knytl.

Poslední míč rozhodl o prohře

První trojice Šacungu s Jiřím Doubravou, Václavem Kadeřábkem a dalším z noviců, Tomášem Kupským, v základní skupině nezaváhala a všechny své zápasy (Vsetín C, Přerov, Mistři 21) dovedla k výhře, znamenající přímý postup do čtvrtfinále. Tam narazila na první formaci Modřic. První set benešovské trio vůbec nemělo nárok a byl z toho výprask. Jenže druhý set se karta obrátila a Šacung jej pohodově vyhrál. Ve třetím neustále dotahoval náskok soupeře, až zápas došel do posledního možného míče. V něm modřický smečař Pospíšil mečbol proměnil a vyslal svůj tým do bojů o medaile. Šacung skončil sedmý.

„Základní skupinu jsme vyhráli a šli mezi poslední osmičku z prvního místa. Měli jsme poměrně přijatelné soupeře a i díky tomu některé naše herní výpadky prošly bez následků. Což už ve čtvrtfinále nešlo. Tam už čekal hodně těžký soupeř, ale v takové části turnaje už není, co si vybírat. První set byl hrozný odchod, uspali jsme sami sebe. Vysoká výhra ale asi uspala ve druhém setu i soupeře. Ve třetím setu nám utekli hned na začátku, pak jsme se ale chytli a dotáhli to na devítky. Poslední míč byl vytlučený blok, tak to chodí," popsal svůj náhled na pouť turnajem Václav Kadeřábek.

Konečné pořadí turnaje

1. TJ Dynamo České Budějovice „A" (Chalupa, Musil, Fík).
2. NK CLIMAX Vsetín „A" (Brutovský, P. Perun, Gebel, Vala).
3. Sokol SDS EXMOST Modřice „A" (Pospíšil, Müller, Rosenberk, Bertko).
4. Sokol SDS EXMOST Modřice „B" (Kop, Pelikán, Topinka).
5. NK CLIMAX Vsetín „B" (Plachý, Vichtora, Belko, Hyžák).
6. SK Liapor Witte Karlovy Vary (Vanke, Bíbr, M. Medek, Hron).
7. SK Šacung ČNES Benešov 1947 „A" (Doubrava, Kupský, Kadeřábek).
8. TJ Spartak Pokerman.cz Čelákovice (Spilka, Kolenský, Bareš).

MARTIN MARŠÁLEK