Tuto sobotu 22. března se v Benešově uzavírá posledním turnajem seriál Evropského poháru mužů, kde se kromě domácí extraligové a prvoligové špičky se představí i celky ze Slovenska a Rumunska.
A právě mistrovský celek slovenské extraligové scény z Košic bude na turnaji ITD Cup Benešov favoritem číslo jedna. Aby ne, vždyť předchozí ročníky turnaje se staly jeho kořistí. Navíc Košice na předposledním pohárovém klání v Litomyšli prohrály po více než dvouleté vítězné pohárové šňůře, je tedy nasnadě, že přijedou s touhou nezdar odčinit a nepřipustit další komplikace k cestě za celkovým triumfem v Evropském poháru. Jeho vítěz se kromě slávy může potěšit i šekem na 30 000 Kč.
Souboj o konečné prvenství se zredukoval na jediné dva celky, kromě Košic na vítězství pomýšlí i Liapor Karlovy Vary. Právě ten dokázal rozesmutnit košické v Litomyšli a o totéž bude usilovat i v Benešově.
Také o celkový bronz usiluje již jen dvojice týmů, čtyřbodový náskok nad mistrem české extraligy z Modřic dává lepší výchozí pozici benešovskému Šacungu, který v minulých letech vždy na domácí půdě stál na piedestalu. Letošní ambice okomentoval trenér týmu Jan Buddeus.
Na turnaji budou startovat dvě naše ligové trojice v poměrně rovnocenném složení a já věřím, že na medaili by určitě jedna z nich být měla. Oba klíčoví smečaři Holub i Kalas se po zranění zotavili a teď by měli svou chuť po hře uplatnit. Na celkový úspěch v seriálu už myslet nemůžeme, ale bronz bychom měli uhájit. Každá medaile se cení, zejména ta dosažená v mezinárodní konkurenci. Kromě obou klíčových sestav pro turnaj stavíme i třetí trojici, kde dostanou prostor naši mladíci z béčka. V Litomyšli nezklamali, uhráli remizy s druhou trojicí Košic i vítěznými Karlovými Vary, takže šanci si zaslouží“.


Turnaj Evropského poháru bude hrán stejně jako ostatní pohárové akce před kamerami České televize (záznam z akce 26.3. na programu ČT4). Hlavní boje se odehrají ve sportovní hale ZŠ Dukelská (základní část 9-15 hodin, play-off 15-19 hodin). Nad turnajem převzaly záštitu Středočeský kraj a město Benešov.

Nohejbal je středoevropskou jedinečností. Budeme se i nadále snažit, aby tato tradice zde zůstala nejen zachována, ale abychom konečně výkonnostně dosedli na pomyslný vrchol nohejbalového Olympu. Určitě držím palce, aby to bylo co nejdříve a aby pro nohejbal vyrostlo důstojné prostředí, řekl Jaroslav Král, radní a předseda Komise sportu Středočeského kraje.


Průběžné pořadí Evropského poháru po 3. ze 4 turnajů:


1. DPMK Košice 15 b
2. Liapor Karlovy Vary 14 b
3. Šacung Benešov 1947 7 b
4. Sokol SDS Exmost Modřice 3 b

Martin Maršálek