Již potřetí za sebou se v Benešově radovala slovenská trojice, tentokrát ve složení Ján Brutovský, Patrik Perun a Milan Ižol, ten nahradil nemocného Martina Peruna. „Jsem rád, že jsme i přes problémy s nemocí vyhráli. Martin měl vysoké horečky a musel zůstat doma, já jsem měl také 39 stupňů, ale stačil jsem se vyléčit,“ řekl po skončení turnaje několikanásobný mistr Evropy a světa Patrik Perun.


Celým turnajem procházela slovenská trojice jako nůž máslem. Až ve finále narazila a musela vyvinout všechny síly, aby Modřice porazila, které první set těsně vyhrály. Poté se již projevila zkušenost Košic a smeč Partika Peruna ukončil poslední set.


Benešov zastupovaly dvě trojice Šacungu. Áčko ve složení Ešner, Kalas a Stejskal prohrálo ve čtvrtfinále s Košicemi. „Ve skupině zbytečně ztratili bod s Břvemi, remizovali s Modřicemi a ve čtvrtfinále narazili na Košice, na které, ač bojovali, nestačili,“ zhodnotil místopředseda Šacungu Martin Maršálek první trojici.


Béčko zastupovali Holub, Doubrava a Řehák a dokráčeli až do semifinále, kde se museli sklonit před Modřicemi. V krajském derby o třetím místo nedali Sokolu Břve šanci a Šacung tak obhájil i bronzovou pozici v Evropském poháru. „Byla to naše žolíková trojice, která se dává dohromady a zahrála velmi dobře,“ pochválil béčko Maršálek a dodal k celkovému vystoupení Šacungu. „S umístěním jsem spokojen, poslední dobou máme třetí místa předplacená. Na druhou stranu jsem tajně doufal, že alespoň jedna dvojice propluje do finále.“


Pořadí turnaje IDT cup Benešov


1. DPMK Košice (Brurtovský, Ižov, P. Perun)

2. Sokol SDS Exmost Modřice (Kop, Pelikán, Bubniak)
3. Šacung Benešov 1947 (Doubrava, Řehák, Holub).


Výsledky Evropského poháru
1. DPMK Košice, 2. Liapor Karlovy Vary, 3. Šacung Benešov 1947.