Právě semifinálová porážka Košic od Karlových Varů byla největším překvapením turnaje. Poslední pohárovou porážku slovenská trojice utržila v roce 2005. I v souboji poražených semifinalistů o bronz první dva sety s benešovskou trojicí prohrávala čtyřbodovým rozdílem, v tom třetím však už dominovala.
Šacung i v semifinále s dalším středočeským týmem ze Břví nedokázal v prvém setu využít vedení 5:1 a 9:7, zklamání z jeho ztráty se přeneslo i do druhého a byla z toho porážka. K té správné atmosféře derby přispělo, že v dresu soupeře se představili Makara s Březinou, ještě nedávno opory Šacungu. Přesto však čtvrté místo z 32 trojic a v sestavě bez druhého smečaře je slušným počinem. Do semifinále vyvezla Šacung tři vítězství v základní skupině i výhry poměrem 2:0 nad KAC Košice v osmifinále a 2:1 nad Čelákovicemi.
„Čtvrté místo nikdy moc nepotěší, když ze dvou pokusů o medaili nemáte nic. Hodně nám dnes chyběl druhý smečař, Jirka Doubrava byl na útoku na všechno sám a když se mu přestalo dařit, nebyl nikdo, kdo by mu pomohl. Pepa Řehák i já jsme převážně defenzivní hráči. Mrzí mě obě porážky v závěru turnaje, vždyť jsme minimálně dva výborně rozjeté sety nedokázali dovést do vítězného konce a to se vždy vymstí, protože soupeř se pak psychicky zvedne. Nemělo by se to stávat,“ přiznal Petr Stejskal.
Na turnaji se představila i druhá trojice Šacungu, tvořená nadějnými mladíky Patákem, Kadeřábkem a Šimánkem, která v základní skupině všechny své zápasy zremizovala (vč. vítězných Karlových Varů) a jediný míč jí dělil od postupu do osmifinále.
Na celkovém pořadí seriálu Evropského poháru se nic nezměnilo, Košice, Karlovy Vary i Šacung navýšili odstup od pronásledovatelů, o prvenství se rozhodne mezi Košicemi a Karlovými Vary. Definitivní pořadí uzavře až poslední turnaj seriálu, který se koná v sobotu 22.3. v Benešově, tedy na domácí půdě Šacungu.


Konečné pořadí turnaje


1. Liapor Karlovy Vary "A" (Vanke, Dvořák, Vopálenský)

2. Sokol Břve "A" (Makara, Březina, Putík)
3. DPMK Košice (Brutovský, P. a M. Perun)
4. Šacung Benešov 1947 (Doubrava, Stejskal, Řehák)

Průběžné pořadí Evropského poháru po 3. ze 4 turnajů


1. DPMK Košice 15 bodů
2. Liapor Karlovy Vary 14 bodů

3. Šacung Benešov 1947 7 bodů
4. Sokol SDS Exmost Modřice 3 body

MARTIN MARŠÁLEK