Pravdou je, že tentokrát obě sestavy, z nichž ta s Ešnerem, Kalasem, Řehákem a Kandou vyšla do čtvrtfinále přímým postupem a druhá s Doubravou, Stejskalem a Kadeřábkem přes osmifinálovou skupinu, měly ve čtvrtfinále play-off velmi těžký los. Obě totiž čekali pozdější finalisté.

Nejprve Doubravova sestava svedla tuhý boj s později stříbrnou první sestavou českého ligového mistra z Modřic. Individuální chyby a špatně zvolené obstarožní herní schéma rozhodly o osudu zápasu. Ještě těžšího soupeře obdržela Ešnerova sestava. Slovenští mistři z Košic letos znovu válí a vyhráli dvě předchozí mezinárodní akce v Přerově a rumunské Oradee.

Navíc proti Šacungu měli o motivaci postaráno. Vždyť právě benešovský celek jim v prosinci na pražské Poslední smeči utnul v posledním zápase sezóny naději na udržení ceněné roční neporazitelnosti. Ve Vsetíně to zpočátku vypadalo, že by se překvapení mohlo zopakovat, v polovině prvního setu Šacung vedl, ale poté již otěže setu i celého zápasu převzali košičtí borci. I tady se hráči v oranžových dresech dopustili několika nevynucených chyb a také oni sáhli po nepříliš odvážné taktice.

„S výsledky i hrou jsem celkem spokojen. Byl to náš druhý ostrý letošní start a je třeba říci, že se nacházíme na začátku herní přípravy. Výkony obou našich trojic byly nadějné, bohužel ve čtvrtfinále narazily na pozdější finalisty. Doubravova trojice odehrála kvalitní zápasy, včetně toho s Modřicemi. O porážce ve čtvrtfinálovém zápase rozhodlo pár našich nevynucených chyb. Také Ešnerova trojice nehrála špatně. Prošla si již tradičně trápením v základní skupině, ve čtvrtfinálovém zápase s Košicemi si dobrým nástupem vypracovala dvoubodový náskok, ale pak to hráče zřejmě uspokojilo a bylo zle. Od té chvíle neuhráli ani bod, taktický plán se zhroutil, a to se bohužel přeneslo i do druhého setu, kde Slováci již dominovali,“ vysvětloval trenér Šacungu Jan Buddeus.

MARTIN MARŠÁLEK