Po loňském stříbru a třech předchozích medailových příčkách tak letos není Šacung v semifinále favoritem a může se přihodit, že finálové brány tentokrát zůstanou uzavřeny. To ale odmítá trenér družstva Jan Buddeus. „Předsezónním cílem bylo finále a pevně věřím, že se do něj znovu dostaneme. Bohužel stejně jako loni existuje několik věcí, které naše ambice na postup snižují. První jsou už snad tradiční zdravotní potíže smolaře Stejskala, který hrál v reprezentační formě, ale na mezinárodním turnaji Šacung OMV si zlomil kůstky v nártu a vypadá to na delší pauzu. Také Perutku limitují drobné potíže. Díky tomu musíme pozměnit stabilní složení sestav,“ povzdechl si benešovský lodivod.

Letošní bilance s pražským soupeřem skutečně optimismem nenaplňuje. Porážky 2:6 doma i venku vypadají sice krutěji, než byl skutečný průběh obou utkání, ale přesto… Ani příprava na play-off nebyla zcela optimální, což potvrdil i Buddeus. „Dobré bylo to, že se k marodům nepřidal nikdo další. Ale jinak nejsem spokojen, očekával jsem více. Vynechali jsme totiž fázi fyzické přípravy a kromě stabilních tréninků absolvovali pouze jedno delší soustředění, věnované technice hry a sehrávání. Někteří hráči ale vypadali unaveně, nebo nešli na doraz. Ačkoliv si to někteří reprezentanti stále nepřipouští, v této sérii jsou favoritem Čakovice. Určitě nás jejich hráči nepodcení, budou dobře připraveni a zdobí je velká bojovnost. Kluci se musí plně koncentrovat a odmakat to, musí tam nechat srdce. Je to jediná cesta do finále. Opravdu doufám v to, že hráči se vzpamatují a odevzdají vše.“

První utkání série se hraje v sobotu 5.září od 14 hodin v Praze – Čakovicích, odveta je na programu v sobotu 12. září v Kališti – Lensedlech. Případné třetí utkání se hraje v sobotu 19. září znovu v Praze.

Naopak jasno má „B“ družstvo Šacungu, které o víkendu své soupeře rozdrtilo a dvě kola před koncem tak pojistilo konečnou druhou příčku v nejvyšší krajské soutěži. „Chyběli nám tři hráči, Stupka, Voltr a Campodonico, takže zejména v Mnichově Hradišti se to čekalo těžké. Ale nakonec celkové skóre 12:2 mluví za vše. Příští týden hostíme lídra tabulky ze Slaného, takže to bude parádní zápas. Slaný však poslední kolo hraje s dosud nebodujícím Hlavencem, takže prakticky o vítězi soutěže je rozhodnuto,“ realisticky posoudil situaci kapitán družstva Jan Špírek.

MARTIN MARŠÁLEK