„Za celý den jsme ztratili jediný set s Žatcem, ale to už jsme měli jistý postup z prvního místa ve skupině. Dařilo se nám hlavně v obraně, a to rozhodlo i ve finále, kde Makara blokem neutralizoval do té doby výborného smečaře Musila. Rozhodně to večer oslavíme,“ usmíval se tvůrce hry na nahrávačském postu Petr Stejskal. Ten si tedy připsal svůj druhý triumf. Paradoxně s hráči svého největšího extraligového konkurenta, celku Sokola Břve.


„K historické tradici turnaje patří, že není nutná jednotná oddílová příslušnost, proto se tu dají poskládat zajímavé sestavy. S Ríšou si vyhovíme a Libor nahradil našeho bývalého parťáka Perutku, se kterým jsme vyhráli před šesti lety,“ vysvětlil Stejskal.
Svým klubovým spoluhráčům v nejcennějším dresu ale radost neudělal. V semifinále jim totiž jeho trojice zavřela cestu k obhajobě loňské finálové účasti a dílo zkázy dokonal slovenský reprezentační výběr v souboji o bronz.


„Dneska to nebylo ono. Přeci jen v letní pauze není výkonnost taková, jako v soutěžním cyklu. Trenér byl evidentně nespokojen s našimi výkony, ale prostě to nešlo. Zápas o třetí místo jsme také nezvládli a tak nám tentokrát medaile unikla,“ přiznal Josef Řehák.


Pohodovou atmosféru jinak prestižní akce dokládá i vyjádření trenéra vítězné sestavy Dušana Marata. „Kluci hráli dobře, takže jsem měl spíše úlohu nosiče vody. Nejprve jsem jim přinesl žlutou vodu, pak ředěnou a nakonec matonku. Co rozhodlo finále? Ríša Makara na bloku vymazal Musila a pak už to byla sranda. Je příjemné, když jako trenér za sebou necháte oba reprezentační kouče. Účast v příštím konkurzu si ještě nechám projít hlavou.“

Spokojenost zářila z očí ředitele turnaje Miloslava Zieglera. „Další povedený ročník. Čekal jsem tedy jiné finálové obsazení, ale je to sport a alespoň to vypovídá o vyrovnanosti pole účastníků. Nohejbal v šacungské kleci je vždy atraktivní, vyniká tady agresivita smečařů a totální údery. Vyšlo i počasí, a to u venkovních turnajů je vždy loterie. Jediné, co mě mrzí, je nepochopitelná neúčast sestav z tradičních bašt nohejbalu Prahy a Plzně, pokud neberu pražské hráče, kteří tady hráli v jiných klubech.“

Výsledky akce – semifinále a finále play-off:


Semifinále 1: ITD Sport Reprezentace ČR 2:0 (10:7, 10:7)

Semifinále 2: Liapor Karlovy Vary „A“ Reprezentace SR 2:0 (10:6, 10:8)

O 3.místo: Reprezentace SR Reprezentace ČR 2:0 (10:4, 10:8)

Finále: ITD Sport Liapor Karlovy Vary „A“ 2:0 (10:5, 10:6)

Výsledky akce - konečné pořadí:

1. ITD Sport Makara, Chytra, Stejskal
2. Liapor Karlovy Vary „A“ Bláha, Musil, Koketčin
3. Reprezentace Slovensko Brutovský, P. a M. Perunové
4. Reprezentace Česko Doubrava, Holub, Řehák
5. Jihlava Průcha, Löffler, Oldřich
6-7. Žluté lázně Praha Rezek, Kalas, Hájek
6-7. NK Janovice nad Úhlavou Škabroud, Šizling, Růžička
8. SK Nohejbal Žatec Pecina, Dráždil, Vít

MARTIN MARŠÁLEK