Dvě sestavy vyslal benešovský celek do turnaje 43. Mistrovství ČR trojic mužů. Papírově druhé benešovské formaci Ešner, Kalas, Štěpař, Flaks se vůbec nevedlo, postupně podlehla v základní skupině Žďáru nad Sázavou a prvním sestavám Čelákovic a Vsetína.

To první sestava Šacungu své soupeře od začátku válcovala. V pětičlenné skupině postupně bez ztráty setu přejela Horažďovice, druhé sestavy Vsetína, Karlových Varů a první sestavu Čakovic. Ve čtvrtfinále se také celkem pohodově vypořádala s první trojicí z Čelákovic.

V semifinále narazila na pozdějšího vítěze, první sestavu Modřic. V prvním setu Šacung utekl soupeři ze tří jeho setbolů, naopak ve druhém setu měl k dispozici hned čtyři(!) mečboly. Přesto nakonec zápas ještě ztratil a čekal ho boj o bronz se Vsetínem, v jehož sestavě se poprvé letos spolu představili oba slovenští reprezentanti. V něm první set byl v plné režii Šacungu, ten druhý rozhodl až poslední možný míč.

Stejskal bronz bral

„Ve skupině jsme měli trochu potíže s mezihrou, ale výsledkově nám to vycházelo. Pak přišlo první kolo play-off s Čelákovicemi. Dobře jsme se na ně připravili a věděli co budou hrát. V obou setech se nám povedlo hned na začátku odskočit. Vycházela nám jak obrana, tak útok. V semifinále, ač poražení, jsme paradoxně zahráli náš nejlepší zápas dne. První set jsme vedli, pak nám soupeř utekl, ale my to dokázali ještě zvrátit. Druhý set jsme byli skoro pořád nahoře a dařilo se nám možná až moc. Jirka Doubrava byl v tahu a já zapomněl využívat Vaška Kadeřábka, což se nám vymstilo v úplné koncovce. Tři naše poslední útoky tak byly stereotypní, a tím jsme se připravili o výhru. Ve třetím setu nás to poznamenalo, ale dokázali jsme se ještě vzpamatovat. Pak ale to rozhodly dva smolné míče. V zápase o bronz se Vsetínem jsme měli výhodu, že jsme hráli první semifinále a měli tak delší čas se z porážky oklepat. U soupeře bylo první set vidět, že zklamání ještě nevstřebal. Druhý set jsme věděli, že už bude jiný a že musíme být trpěliví. Dařilo se nám v obraně i na útoku, kde se velmi dobře prosazoval i Vašek Kadeřábek. Že loni bylo zlato a letos „jen“ bronz? Musím říci, že ten letošního bronz je první, kterého si cením. Vzhledem k tomu, jaká z mého pohledu byla celá smolná sezóna, tak jsem za bronz rád,“ zhodnotil šampionát nahrávač Petr Stejskal.

Konečné pořadí turnaje

1. TJ Sokol SDS Exmost Modřice A (Kop, Pelikán, Topinka)

2. SK Liapor Witte Karlovy Vary A (Vanke, Bíbr, Kokštein).

3. SK Šacung VHS Benešov A (Doubrava, Kadeřábek, Stejskal, Skultety).

4. NK Climax Vsetín A (Brutovský, P. Perun, Gebel, Gargulák).

MARTIN MARŠÁLEK