Benešovský tým do Vyškova, kde se konal jubilejní čtyřicátý ročník šampionátu nohejbalových deblů, vyslal hned tři sestavy. Po odehraných základních skupinách si s nimi zažertoval los, který všechny sestavy Oranjes vyslal do jedné poloviny pavouka, totéž se přihodilo Modřicím v opačné polovině vyřazovacího pavouka.

Poměrně příznivý los však Šacungu štěstí nepřinesl, do boje o medaile pronikla pouze jediná. Ironií osudu se o vyřazení všech tří sestav Šacungu postarala mladá dvojice pražských Čakovic Cibulky s Putíkem, nakonec stříbrná. I když postarala…

Zpytovat svědomí musí především poražení, protože vítězům vždy předali klíč k postupu především sami. Nejprve ztratili slibně rozehraný duel Doubrava s Holubem a Štěpařem. Ještě větší výbuch se přihodil Ešnerovi se Stejskalem a Kadeřábkem, kteří po prvním vyhraném setu vedli ve druhém již 6:2, přesto neuspěli. Byla to velká škoda, neboť při výhře Šacungu by na pořadu bylo semifinálové derby, a tím by Šacung měl minimálně stříbro jisté.

Poslední možnost k pomstě měli Kalas s Řehákem a Kandou, ale k výhře setu jim nepomohlo ani vedení 9:7. Sestava Šacungu poté neuspěla ani v souboji o bronz, kde podlehla Kopovi s Müllerem. Jak se popasovat s čakovickými mladíky, předvedla ve finále dvojice Babky s veteránem Bláhou z Karlových Varů.

„Budu se opakovat, ale šampionát se koná v dost nevhodném termínu, v přípravném předsoutěžním období. Proto také na řadě hráčů byla vidět nerozehranost, a to včetně nás. Přesto jsme se pak ale rozehráli ke slušným výkonům. Bohužel v jsme se v semifinále dopustili zbytečných chyb a připravili se tak o finále. V zápase o bronz jsme narazili na protivníka, jehož herní styl nám nesedí. Zaslouženě nás přehrál, na nás se i dost podepsala semifinálová porážka,“ nebyl se čtvrtým místem vůbec spokojen Josef Řehák.

Konečné pořadí MČR dvojic

1. Liapor Witte Karlovy Vary (Bláha, Babka)
2. Avia Čakovice (Cibulka, Putík)
3. Sokol SDS Exmost Modřice (Kop, Müller, Gryc)
4. Šacung VHS Benešov 1947 (Kalas, Řehák, Kanda).

MARTIN MARŠÁLEK