Zlato a bronz z republikového šampionátu trojic, to je sladká tečka za sezónou, ve které benešovský tým získal extraligový bronz a řadu dalších medailí z nižších nebo mládežnických soutěží. Také stříbro reprezentanta Doubravy na Mistrovství Evropy v Turecku nelze nezmínit.

Hrdinou klubu je teď sedmatřicetiletý veterán David Ešner, který po přestupu z Českého Brodu herně ožil a má velký podíl na parádních výsledcích klubu. Sedm republikových medailí za poslední dva roky, takovou bilanci nejstarší nohejbalový klub ještě nikdy neměl. A byl to právě symbolicky Ešner, který svou trojici i se zraněným spoluhráčem (podvrknutý kotník od čtvrtfinále) dotáhl na nejvyšší stupeň republikového šampionátu mužských trojic v Nymburce.

„Musím hlavně vyzdvihnout své spoluhráče. Myslím, že jsem měl na ně štěstí. Jak Fanda Kalas, tak Pepa Řehák jsou výborní kluci i mimo nohejbal. To je hodně důležité pro to, aby to fungovalo i na hřišti. Dali jsme do toho ohromnou chuť po vítězství a když k tomu vezmu svůj věk a Fandovo zranění, tak si myslím, že jsme si to hodně zasloužili. Mám už doma dvě stříbra a bronz z extraligy. Takto velký turnaj, jako je mistrovství republiky, jsem ale ještě nevyhrál. Takže to řadím minimálně vedle těch stříbrných medailí. Když nad tím teď přemýšlím, tak možná ještě výše. Přeci jen je to zlato,“ měl velký důvod k radosti mohutný smečař, který si ke dvěma titulům (JUDr. a Ing.) připsal i ten další, sportovní.

Sázka na Ešnerovu trojici vyšla i trenéru Janu Buddeusovi. Ten před šampionátem hovořil o zklamání, pokud tato trojice medaili nezíská. Nyní tak může být nadmíru spokojen.

„Letošní sezónu jsem považoval napůl za úspěšnou a napůl za nepřesvědčivou. Přece jen se čekalo, že v extralize se dostaneme do finále, ale byl z toho „jen“ bronz. Úspěch na šampionátu trojic nám bilanci vylepšil a tři medaile už lze brát jako hodně slušný ročník. Ešnerově sestavě jsem věřil, byli dobře připraveni. Naopak tolik jsem nevěřil Doubravově trojici a přitom kdyby nezachybovala v derby, měla by místo bronzu zlato právě ona. Potěšili mě i mladíci v Ptáčkově sestavě, nezalekli se velkých jmen a jsou příslibem,“ řekl trenér Buddeus.

Pozvánka

Definitivní tečku za ročníkem udělá mezinárodní turnaj Poslední smeč, který se koná o víkendu 19. - 20. prosince v Praze. V sobotu se navíc v rámci slavnostního večera uskuteční vyhlášení výsledků tradiční ankety Nohejbalista roku.

MARTIN MARŠÁLEK