Post defenzivní jedničky si v týmu vybojoval čtyřiadvacetiletý benešovský odchovanec Lukáš Klika.

Lukáši, není pro tým navyklý přes dva roky jen vyhrávat, přece jen stříbro zklamáním?

Přeci jen ty dvě předešlé soutěže nebyly na takové úrovni. Tady v přeboru mají týmy na předních pozicích slušnou výkonnost. Našim cílem bylo umístit se na stupních vítězů, což se podařilo a zklamání rozhodně není. I když mnozí z nás, včetně mě, by si určitě rádi zahráli alespoň kvalifikaci do druhé ligy.

Se Slaným jste prohráli po pěti vítězných kolech a pak to v týmu zaskřípalo, přišly další dvě ztráty. Porážku po více než dvouleté neporazitelnosti asi nebylo snadné vstřebat?

Někdy to přijít muselo. Porážka nás celkem položila a hlavně nám srazila sebevědomí, kterého jsme měli na rozdávání. Od té doby se nás držela krize, ze které jsme se dlouho dostávali. Beru to ale jako dobrou zkušenost.

Pak jste ale znovu nastartovali vítěznou jízdu, ve které si na vás už nepřišel ani Slaný. Porazit vítěze soutěže nebylo snadné. Byl to váš letos nejlepší zápas?

Myslím, že jsme si po dlouhé době opět dobře zahráli a naše sestavy fungovaly tak, jako dříve. Potvrzuje to i fakt, že jsme vyhráli i přes absenci dvou klíčových hráčů.

Zatímco vaši pronásledovatelé ztráceli body někdy až nečekaně, vám se několik utkání podařilo urvat, i když vám už teklo do bot.

Jak jsem již řekl. Měli jsme krizi, kterou se nám podařilo zvládnout opravdu jen s odřenýma ušima. Štěstí ale stálo při nás, jinak bychom se tu nemuseli bavit o druhé příčce.

Na rozdíl od soupeřů máte výhodu možnosti společných tréninků s hráči prvního družstva. Nemá právě toto vliv na rozvahu v klíčových momentech?

Určitě je to výhoda mít takové možnosti. Nejen trénování jednotlivých úderů, ale i samotná hra s extraligovými hráči nám dává hodně. Dostáváme se díky tomu zcela na jinou úroveň oproti ostatním hráčům ze soutěže.

Řada tvých spoluhráčů z týmu, jako Ptáček, Kadeřábek, Špírek nebo Šimánek už pocit startu v extralize zakusila. Není ti líto, že tahle meta pro tebe zatím zůstává zapovězena?

Tato otázka mě provází už druhou sezónu. Líto mi to tak trochu je. Bohužel jsou tu ale určitá omezení, která mi nedovolí pravidelné tréninky s „A“ družstvem a tím vzniká neúplná připravenost pro start v extralize. Pokusím se ale nad tím zapracovat a dostat se nejvýš, jak jen to půjde.

Alespoň druhá liga (třetí nejvyšší soutěž) by pro vás nemusela být nedosažitelná. Má současný tým na to, aby se do ní kvalifikoval a nebylo to jen na rok?

V této sestavě na to máme. Podle mého názoru nejsme ale dostatečně připraveni na to, abychom se udrželi v první polovině tabulky. Musíme zapracovat více na technice, disciplinovanosti a snížit kazivost. Také se musíme více sehrát kvůli časté absenci určitých hráčů, díky které se sestavy neobejdou beze změn.

I když zatím pomalu, v Benešově vyrůstá nový tříhřišťový areál. Áčko mužů letos hraje o bronz, béčko má stříbro, céčko hraje o zlato, starší žáci už ho mají. Váš současný areál s jedním hřištěm a už nevyhovujícím zázemím patří k nejstarším. Kdy se jeden z nejúspěšnějších klubů v republice dočká adekvátních podmínek pro hru?

Bohužel je v této době složité sehnat investiční prostředky na stavbu. Výstavba se oproti plánu prodlouží a je to rozhodně škoda. Jsem si jist, že až bude vše hotové a začne se tu hrát, návštěvnost a obliba tohoto sportu se na Benešovsku výrazně zvýší. Tímto všechny předčasně zvu a současně žádám o podporu našich týmů v extraligové a snad brzy i druholigové soutěži.

Konečná tabulka Středočeského přeboru mužů

1. Sokol Slaný 14 11 2 1 79:33 24
2. Šacung VHS Benešov „B“ 14 11 1 2 74:39 23
3. TJ Církvice 14 7 3 4 64:50 17
4. Sokol Mnichovo Hradiště 14 8 1 5 64:55 17
5. Lokomotiva Nymburk 14 7 1 6 59:55 15
6. MNK Dobříš 14 4 3 7 59:64 11
7. SK Úvaly 14 2 1 11 35:78 5
8. SK Hlavenec 14 0 0 14 24:84 0

MARTIN MARŠÁLEK