Utkání se hrálo za tropického vedra a vstup do něj se domácím vyvedl. Nejprve Holub s Doubravou porazili mladou dvojici hostů, poté poprvé spolu hrající Kadeřábek s navrátilcem Hlavičkou zničili v prvém setu elitní dvojici hostů Vanke, Kokštein. Druhý set divákům i hráčům zatrnulo, když hostující Kokštein při rozehře podání narazil hlavou do tyče oplocení a silně začal krvácet. Vše musela řešit přivolaná ambulance, která nešťastníka odvezla do benešovské nemocnice. To zcela jistě poznamenalo další průběh utkání. Nejprve Kadeřábek s Hlavičkou své načaté dílo dokonali, poté se Šacung mohl radovat i v obou trojicích. Za stavu utkání 4:0 se Ešner s Kalasem ve třetí dvojici nenechali zahanbit a podali ruce.


Velký den prožil mladý benešovský odchovanec Václav Kadeřábek. "S Alešem Hlavičkou jsme šli na plac za stavu 1:0 a také se od nás asi moc nečekalo. Zvláště, když se na proti nám vystřídali Vanke s Kokšteinem a Dvořákem. Co jméno, to kupa titulů. Aleš ale hrál výborně a já snad také něčím přispěl. Že vyhrajeme oba sety, z toho první o pět bodů, to jsem tedy nečekal. Kokšteinovo zranění bylo dost drsné. Ve trojici se klukům proti Dvořákovi s Kubátem a Bíbrem nedařilo, tak jsem vystřídal, šel na blok a stáhli jsme ztrátu, pak mě zpět vystřídal David Ešner. Výhra 5:0 je milá, ale pořád si myslím, že odveta ve Varech bude úplně jiná".


"Dnešní vítězství sice bylo výrazné, ale určitě nás nestaví do role favorita. Ve Varech očekáváme nelítostný boj a rozhodně se necítíme jako družstvo, které již má jasný postup," řekl trenér Šacungu Jan Buddeus.


Odveta se hraje od 14 hodin v sobotu 13. září v Karlových Varech, v případě nerozhodného stavu se duel o vše hraje na Šacungu od 14 hodin v sobotu 20. září.


Ve druhé semifinálové sérii WAEL nakročil k obhajobě titulu Sokol SDS Exmost Modřice, který doma zdolal Sokol Břve výsledkem 5:3.

MARTIN MARŠÁLEK