Pondělní závod se jel v Divišově, přestože domácí klub v soutěži nestartuje. Ovál ve Mšeně, kde se klání mělo konat původně, v současnosti není ve stavu, aby se vrcholný podnik bez problémů uskutečnil, a tak se kluby domluvily na přesunutí pod bájnou horu Blaník.

Slušně zaplněné ochozy byly svědky vyrovnaného boje. Po úvodních jízdách se na čele usadili pardubičtí jezdci, kteří už vedoucí příčku nepustili. Při pátečním posledním kole tak nastoupí na domácí ovál jako jistí vítězové. Zbylá trojice týmů se utká o další pořadí.

AK 3ton Slaný ve druhé polovině pondělního závodu smazal čtyřbodové manko na Mšeno a stanul na stříbrném stupínku. O bod třetímu, ale průběžně nadále poslednímu Greplu tak odskočil o tři tabulkové body a stejný počet ztrácí na Markétu, v pondělí překvapivě až čtvrtou.

O bodový import Slánských se staralo hlavně duo Eduard Krčmář – Jakub Jambrog. Tento polský závodník se poprvé letos objevil ve slánské vestě a předvedl velmi kvalitní výkon.

V barvách Mšena tradičně vynikl zkušený Polák Sebastian Ulamek. Tým opět vedený Jaroslavem Líbalem zaskakujícím za nemocného manažera Petra Vandírka po vážném zranění Filipa Šitery marně hledá dalšího dodavatele potřebných bodů.

Pražany, kteří mohli jako jediní zkřížit pardubickou cestu k titulu, oslabilo už nedělní zranění Patryka Dolného. V součtu s neúčastí Matěje Kůse a mizernou formou Ondřeje Smetany s Michalem Škurlou nemohla dvojice Josef Franc a Zdeněk Holub pomýšlet výš.

Pořadí 7. závodu: 1. Pardubice 37 (Štichauer 12, Suchánek 11, A. Dryml 7, Milík 5, Mikel 2), 2. Slaný 32 (Krčmář 13, Jambrog 12, M. Hádek 4, Dudek 3), 3. Mšeno 31 (Ulamek 20, Málek 6, J. Holub 5, F. Hádek 0, Petrák 0), 4. Praha 26 (Franc 13, Zd. Holub 10, Škurla 3, Smetana 0).
Pořadí po 7 z 8 závodů: 1. Pardubice 25 b. (254), 2. Praha 18 (208), 3. Slaný 15 (194), 4. Mšeno 12 (187).

(lk, vil)