SK Šacung Benešov 1947 - SKN Žatec: 6:4

Duely Šacungu a Žatce bývají hodně nervózní. Příkladem může být loňský domácí souboj, kde Šacung za stavu 3:5 zachránil remízu. I letos dosud nebodující, ale rozhodně ne odevzdaní Žatečtí, neprodali kůži lacino. Do Benešova dorazili kompletní, ale při rozkopávání se jim zranil Kovařík. Šacung postrádal dokonce čtveřici hráčů - Flakse, Voltra ml., Řeháka a Černotu. Hrálo se za nohejbalu nepřejícímu počasí. Úvodní debly domácí potěšily, Doubrava se Sehrigem vyhráli a posledním možným míčem skolili Nepodal a Truc debl bratří Vítů, elitní hostující sestavu. Hosté ale nečekaně poté vyhráli obě trojky. Doubrava, Truc (odstoupil pro křeče), Sehrig a debutující dorostenec A. Fürbacher za devítek ve třetím setu zahodili mečbol a porážka Nepodala, Kalase, Tůmy a střídajícího Makary byla z těch jasných. Třetí debl se už dohrával v hale, kam hráče zahnal další déšť. Makara s Kalasem vyhráli o jediný míč třetí debl a v singlu Tůma na mistra světa této disciplíny neměl nárok.

MFK Chrudim - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 (2:0)
Vlašim prohrála u nováčka

Za stavu 3:3 se tak začínalo znovu. V odvetách se obě domácí trojky rehabilitovaly. Doubravovo trio ve dvou setech přehrálo O. Vítovu formaci, poté Nepodalova trojice otočila průběh vyhecovanému zápasu s P. Vítovou sestavou. Hosté ale stav 5:3 nevykolejil a debl bratři Vítů se prošel po Doubravovi se Sehrigem. Luxusních sedm mečbolů měli k dispozici v posledním deblu Nepodal a Truc. Proměnili sice až pátý, ale to k zisku dvou bodů stačilo.

„Byl to zápas o čtyři body, oba týmy potřebovaly bodovat. Chyběla nám čtveřice hráčů, museli jsme tak zkombinovat nově sestavy. Začátek byl příjemný, vedli jsme 2:0, pak se to ale znegovalo prohranými trojkami. Po nepárové části jsme věřili, že už trojkový výpadek nezopakujeme. Za stavu 5:3 jsme nechtěli o body přijít a druhá dvojka byla úspěšná. Chtěl bych v dresu soupeře pochválit veterány Pinkra a Dráždila, kteří stále odvádí dobré služby,“ okomentoval utkání kapitán František Kalas.

MARTIN MARŠÁLEK