Do konopišťského zámeckého parku už od začátku týdne přijížděli nejlepší hráči Evropy i světa, aby se na turnaj mohli řádně připravit. Počasí bylo každý den slunečné, snad kromě středy – oficiálního tréninkového dne – kdy celý den pršelo. V průběhu turnaje už však teploty dosahovaly dvaceti stupňů a na obloze nebyl ani mráček.

Po třech kolech po 18 jamkách však stále nebylo rozhodnuto. Na prvním místě byli Paul McBeth, dle mnohých nejlepší hráč všech dob, Karl-Johan Nybo, loňský vítěz EuroTour Konopiště Open 2015 a Simon Lizotte, německý supertalent a jeden z nejdále házejících hráčů světa.

Po dvoujamkovém rozhozu se na prvním místě umístil Simon Lizotte, na druhém Karl-Johan Nybo (Dánsko) a na třetím Paul McBeth (USA).

Nejúspěšnějším českým hráčem byl několikanásobný mistr ČR Lukáš Filandr (23. místo), dalšího zajímavého výsledku dosáhl Matěj Vojtík, nejmladší hráč turnaje (50. místo).

Hráči byli nadšeni atmosférou turnaje i hřištěm Franz Ferdinand, Paul McBeth v jednom z rozhovorů uvedl, že jde o nejhezčí hřiště světa.
Na svém instagramovém účtu napsal: „Vyhrávat turnaje nikdy nebude jednoduché a je třeba prohrávat a bojovat, aby člověk vítězství opravdu ocenil. Hřiště Franz Ferdinand je stoprocentně jedno z mých pěti nejoblíbenějších vůbec. Na Konopiště Open přijeli hráči z 16 zemí světa, dobrovolníci z Finska, ale i ze všech částí České republiky a diváci nejenom odtud, ale i z dalších zemí Evropy! Z toho mi jde hlava kolem, když vidím, jak se discgolf v Evropě rozvíjí, to je dechberoucí. Pro mne bylo Konopiště Open lekcí pokory. Nevyhrál jsem, ale opět jsem se utvrdil v tom, že na sobě budu pracovat ještě více a budu věnovat discgolfu ještě větší energii."

MARGARETA VOJTKOVÁ