Z benešovské čtveřice se nejvíce dařilo Janovi Pikorovi, který startoval v „těžší kategorii“. V prvním kole porazil soupeře z Plzně perfektním hodem ve druhé minutě, dalšího protivníka udolal v prodloužení. V semifinále se prosadil svojí technikou ura nage a postoupil do finále. Tam dlouho vzdoroval mongolskému soupeři, jenž se nakonec prosadil silovou technikou. I tak je stříbrná medaile pro Jana Pikoru velkým úspěchem.

Dařilo se i benešovským judistům. Jakub Dobřenský si dvěma výhrami zajistil sedmé místo, na stejném skončila i Anička Pokorná. Lukáš Novák se dvěma výhrami obsadil devátou příčku, když byl velmi blízko dalšího postupu, protože poslední zápas ztratil až v prodloužení.

Ve Velimi se konalo 1. Kolo Polabské ligy žactva. Malá benešovská výprava byla úspěšná. Kája Rydvalová zvládla všechny tři zápasy ve skupině vítězstvími na ippon před limitem. V následném pavouku v semifinále porazila druhou ze skupiny B chvatem ve druhé minutě. Ve finále po tuhém boji zdolala protivnici zejména díky pevné obraně, na kterou žádná ze soupeřek nedokázala bodovat.

Jakub Dvořák si pěti výhrami v nejpočetněji obsazené kategorii zajistil bronz. Po bojích ve skupině se následným pavoukem probojoval do semifinále, kde odešel poražen. V boji o třetí místo byl úspěšný.

Jan Černota porazil jednoho soupeře ve skupině a o další postup ho připravila těsná prohra v rozhodujícím zápase.

ČTYŘI ZLATÉ MEDAILE Z DOMÁCÍCH TATAMI

Na již 25. ročník Memoriálu Antonína Tichého se do Benešova sjelo na 342 závodníků a závodnic z celé republiky (41 oddílů). Turnaj byl určen pro kategorie přípravky, mláďat, mladšího žactva a staršího žactva.

Před začátkem dostali ocenění nejlepší tři benešovští judisté Jan Pikora, Matěj Benák a Josef Kahoun v minulé sezoně, kterým předal ceny Jiří Sosna jedena z největších osobností české historie.

Na domácím tatami se postupně představilo 28 benešovských judistů. Pro mnohé z nich, to byly první závody, na kterých především získávali zkušenosti, ale i tak se benešovské judo v nabité konkurenci neztratilo. Pro modrožluté barvy vybojovali judisté čtyři zlaté, šest stříbrných a šest bronzových medailí.

Nejlépe se vedlo suverénnímu Matěji Benákovi, Míše Čuříkové, Karolíně Rydvalové a Filipu Trinerovi, kteří své soupeře jasně předčili a právem získali zlaté medaile. Druhé místo vybojovali Kateřina Slivanská, Anna Kopřivová, Marie Kůsová, Vojtěch Kopřiva, Honza Krumpholc a Vanesa Bauerová. Na třetí stupínek vystoupali Jirka Piskač, Šimon Filip, Luděk Bačík, Martin Dedera a Ema Doležalová. Pro Šimona a Bačíka se jednalo o první závody kariéry.

Bez umístění, ale alespoň s jedním vyhraným utkáním skončili Adélka Pospíšilová (pátá), Ondra Kůs (čtvrtý), Honza Černota a Adam Filip (oba pátí). Na Adélku Pospíšilovou, Adama Filipa a Honzu Černotu čekalo na losování do „pavouka“, kde všichni tři se prali o bronzovou medaili, ale soupeři byli nad jejich síly a oni zůstali pod stupni vítězů.
Bez výhry tentokrát zůstali Martin Popovský, Jakub Dvořák, Alexandr Lobiv, Thea Vysloužilová, Alenka Šílená, Adéla Rabiňáková, Marek Barochovský, Mirek Mikšík a Kristián Kudrna. Pro mnohé byly tyto závody premiérou a na žíněnce nechali vše, avšak jejich soupeři byli zkušenější a nad jejich síly.

Pořadatelé děkují všem, kteří pomohli z organizací tohoto turnaje, všem zúčastněním a gratulují medailistů. Věří, že pro ty, kteří nevystoupali na stupně vítězů, byly jejich utkání cennou zkušeností, kterou zúročí v budoucnu.

Petra Králíčková, Jan Pikora