Benešov – Čakovice 0:6

Zatímco hosté, kteří v letošním roce neztratili ani bod, byli kompletní, domácí do tohoto stavu měli daleko. Bez Makary, Nepodala, Voltra ml., A. Fürbachera i hlavního trenéra Voltra st. neměli moc šancí. Přesvědčili se o tom hned ve dvojicích, kde jak Flaks s Trucem, tak Kalas s Řehákem prohráli. Domácí i přes oslabení nedali kůži lacino, oba trojkové mače dovedli do třetích setů, v nich ale už prokázali kvalitu hosté. Pocítil to i debutující Jakub Fürbacher.

„Při své premiéře jsem byl hodně nervózní. Čakovičtí hráli výborně a hodně sebevědomě. I když jsme vyhráli druhý set, ve třetím nás dvakrát zablokovali a už si to pohlídali,“ řekl.

Svou druhou šanci dostal spolu se Sehrigem a střídajícím Tůmou ve třetím deblu, ale tady neměli nárok. Tůma ještě dlouho živil naději na výhru v zápase jednotlivců, avšak ani on koncovku třetí sady nezvládl.

„K utkání s aktuálně nejlepším družstvem soutěže jsme nastoupili v notně oslabeném složení. Chyběli nám zejména tři naši blokaři. Nechtěli jsme ale hrát odevzdanou roli a snažili se bojovat. Soupeř však prokázal velkou kvalitu a zaslouženě vyhrál všechny dílčí zápasy. V některých zápasech nám svitla naděje, ale na rozdíl od soupeře jsme zejména v mezihře chybovali,“ řekl kapitán týmu František Kalas.

Play-off extraligy startuje už tuto sobotu. Čtvrtfinálovou sérii s Modřicemi Šacung začíná na půdě soupeře, odveta je na programu 14. září od 14 hodin v Benešově.

Konečná tabulka extraligy: 1. Čakovice (28 bodů), 2. Karlovy Vary (20), 3. Modřice (18), 4. Čelákovice (17), 5. Vsetín (15), 6. Šacung Benešov (8), 7. Žatec (4), 8. Start Praha (2).

MARTIN MARŠÁLEK