Zážitková trasa nabídne nejen pestrý a náročný profil, ale i spoustu přírody a skvělých vyhlídek na zámek.

„Prvních pět kilometrů vede parkem po Ferdinandově cestě kolem Růžové zahrady, po hrázi Konopišťského rybníka. Po jeho delším břehu pak směrem k lávce zvané Žofín běžci opouští park směrem k Janovickému potoku pod kopcem zvaným Chlum,“ uvedl člen organizačního týmu Jindřich Slunečko a doplnil, že stoupání na Chlum v úseku od devátého kilometru bude jedním z náročnějších úseků běhu.

Trasa půmaratonu:

Mapka s vyznačením trasy třetího Konopišťského půlmaratonu.  Foto: SK Benešov žije sportemMapka s vyznačením trasy třetího Konopišťského půlmaratonu. Foto: SK Benešov žije sportemZdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Na trati bude ještě mírnější stoupání od zříceniny hradu Kožlí ke kostelíku na Chvojně. Odtud to budou mít běžci už snadnější. Trasa vede mírně z kopce až do cíle u amfiteátru na Konopišti.

Starosta Benešova Jaroslav Hlavnička (vlevo) a statutární místostarosta Jakub Hostek.
Benešov má schválený rozpočet. Plánované výdaje překročily tři čtvrtě miliardy

Běhání v Konopišti má letitou tradici. Organizátorem akce je Sportovní klub Benešov žije sportem ve spolupráci s Atletikou Benešov a Benešovským běžeckým klubem.

Zápis do závodu lze podat přes internet do 16. března. Startovné se dá platit i na místě v den závodu v sobotu 18. března u přírodního divadla na Konopišti.

Poprvé se poběží štafety

Půlmaraton na 21 kilometrů odstartuje v 10 hodin. Stejně jako novinka letošního programu - štafety 3x7 kilometrů. Chybět nebude ani Hobby běh na sedm kilometrů. „Odstartuje ve čtvrt na jedenáct,“ připomněl Jindřich Slunečko. 

Každý, kdo doběhne do cíle, dostane účastnickou medaili.

Samotnou trasu Konopišťského půlmaratonu si zájemci mohou proběhnout předem. Tréninkový výběh po trase od přírodního divadla je plánovaný na neděli 19. února od 9 hodin.