Benešov nastoupil k utkání s Vinohrady, jedním z hlavních adeptů na první místo v soutěži, s absencí několika hráčů. Hosté očekávali těžké utkání, ale ostych brzy zahodili a po první třetině vedli třígólovým rozdílem, po dvou brankách Novotného a jedné Tůmy.

Do druhé třetiny vlétli hráči od Konopiště jako uragán a dvakrát se prosadil kapitán Pícha – 0:5. Vinohrady se však oklepali a do konce třetiny snížily na 3:5.

Ve třetí části Vinohrady přitlačily na pilu, ale hosté v čele s brankářem Kubáskem odolávali. Navíc Pavlíček vsítil šestý gól. Domácí ale měli více sil a třemi góly stav srovnali na 6:6. V čase 59:02 však hostující Tůma dokázal po přihrávce Hýbka poslat Benešov do vedení, které i přes vinohradskou power play uhájil. A tak hosté odvezli z Vinohrad „zlaté“ tři body.

„Narazili jsme na velice těžkého soupeře. Jen vlastní vůlí a disciplínou jsme dokázali vyhrát a hráči se na vítězství nadřeli víc než dost,“ chválil trenér Mičlo své borce.

Poslední béčko Bohemians bylo proti Benešovu, posílené o hráče áčka. Hosté byli naopak unavení z předešlého zápasu, přesto se vyhecovali k dobrému výkonu. Domácí sice otevřeli skóre, ale Pícha do konce třetiny srovnal. Ve druhé části šli domácí opět do vedení, ale 50. minutě srovnal krok opět Pícha. Benešov následně nevyužil několik šancí ani trestné střílení Píchou. Rozhodnutí nakonec přišlo v úvodu prodloužení, když se po 28 vteřinách hry prosadil Hýbek.

„Ač je Bohemka poslední, nikdy vám nedá nic zadarmo. Hráči jsou technicky vyspělí a dokážou potrápit všechny soupeře v lize. Bohužel se na nás projevila únava ze zápasu s Vinohrady a na hokejky se lepila i trocha smůly. Přesto jsme dokázali vybojovat další výhru a myslím, že po zásluze,“ podotkl po zápase benešovský trenér Martin Mičlo.

TJ Sokol Královské Vinohrady B – SK Florbal Benešov 6:7 (0:3, 3:2, 3:2), branky (asistence) Benešova: Novotný (Pavlíček), Novotný (Pícha), Tůma (Vorel), Pícha (Tůma), Pícha (Bartůšek), J. Pavlíček (Bartůšek), Tůma (Hýbek).

FBŠ Bohemians Praha B – SK Florbal Benešov 2:3 PP (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1), branky (asistence) Benešova: Pícha (V. Pavlíček), Pícha (M. Garreis), Hýbek (Tůma).
Benešov: Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Petr Tůma, Ondřej Bartůšek, Vojtěch Pavlíček, Jan Pavlíček.

PAVEL KUBÁSEK