Závod se jel jako MMČR a zároveň i mistrovství zóny střední Evropy. Takže se na start podařilo dostat kompletní české vrcholové závodníky, ale třeba i závodníky ze Španělska, Itálie, Rakouska, Slovinska a samozřejmě početnou enklávu ze Slovenska.

Závodilo se na perfektně upravené trati, na startu se nakonec ve všech divizích sešlo 143 závodníků od nejmenších dětí závodících v divizi RB 125 až třeba po ostříleného matadora Jaroslava Hoška, který sedlá nejsilnější buginu i v 74 letech a stále prohání daleko mladší závodníky. V Poříčí navíc nikdy v historii nechyběl a na trati na Homolce jel už po 42!

Od organizátorů dostal Hošek jako dárek za dlouhověkost kýtu ze sušené šunky a slíbil, že v závodě předvede maximum. Nakonec z toho bylo v nabité konkurenci skvělé páté místo v nejsilnější divizi SuperBuggy v konkurenci 21 startujících. Klobouk dolů.

Právě ve finále nejsilnější divize to v jednu chvíli vypadalo, že by se na stupních vítězů mohli seřadit závodníci AMK Poříčí Radek Jorák, Honza Smrž a Vláďa Štětina, ale technika byla proti a ani jeden z nich do cíle nedojel. Putovní pohár Mediasportu tak získal Zdeněk Antony, který má k Poříčí také dost silné vazby, takže byl moc rád, že právě na Homolce vybojoval životní vítězství.

Závody přilákaly do Poříčí asi 3000 diváků, takže se jezdilo ve skvělé atmosféře a užívali si to i samotní aktéři. Nahlas hovořili o tom, že by si Poříčí za skvělou organizaci zasloužilo přidělení mistrovství Evropy. Uvidíme, co v tomto směru přinesou roky příští.

Vítězové jednotlivých divizí
SuperBuggy: Zdeněk Antony (BMW Turek M3 2470)
Buggy 1600: Milan Vaněk (Alfa Racing Hayabusa 1300)
JuniorBuggy: Jakub Novotný (Alfa Racing Suzuki GSX-R)
Kartcross: Petr Doležal (Honda CBR)
Touring AutoCross: Jiří Bret (Škoda Fabia MK2 2000)
Touring AutoCross 1600: Tomáš Jánoš (VW Lupo)
D2: Jan Šindelář (Ford Fiesta)
RB 250: Jakub Šafránek (KTM SX-F)
RB 160: Vojtěch Luňák (Havel Buggy)
RB 125: Lea Horniaková (Yamaha)

Jan Krůta