SK Florbal Sloane Park Benešov - SKP Nymburk 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)

Ve druhém utkání v sezoně s Nymburkem chtěli Benešovští potvrdit, že úvodní výhra nebyla náhodná. Skóre otevřel obránce Novotný střelou z dálky. Jenže chyby v defenzivě, jedna povedená akce a dva kiksy v obranné činnosti a Nymburk získal dvoubrankové vedení. Teprve ve třetí třetině se prokličkoval obranou soupeře Pícha a snížil na rozdíl jediné branky. Vzápětí dokázal vyrovnat pohotovou střelou Baloun.

Ke konci utkání vyvíjeli Benešovští tlak, ale zároveň nebezpečně propadali v obraně a nechali soupeře občas utéct do přečíslení. Nakonec se pár minut před koncem ujal benešovský brejk, který zakončil Bartůšek. Málem ale o vítězství přišli, když další propadnutí ve středu hřiště řešili až faulem za cenu trestného střílení. Na gólmanovi Brožovi si už ale nejeden soupeř vylámal v nájezdech zuby, stejně jako tentokrát. Oslabení v závěru již Benešovští udrželi a mohli se radovat z vydřeného vítězství.

Branky a nahrávky Benešova: Novotný (Štěpánek), Pícha (Kieler), Baloun (Bartůšek), Bartůšek.

Sestava Benešova: Brož - Novotný, Štěpánek, Baloun, Svoboda, Bartůšek - Kieler, Rainhart, Pokorný, Pícha, Chod - Suk, Zdeněk, Mičlo, Hlinka.

Vorms Praha - SK Florbal Sloane Park Benešov 5:5 (3:1, 2:2, 0:2)

V utkání s Vorms Praha se opět naplno ukázala nemohoucnost Benešova v proměňování vyložených šancí, a to že proti papírově slabším soupeřům neumí zahrát a přizpůsobí se hře, namísto aby ji diktovali. A tak se protrápili úvodní polovinou utkání, kdy neustále dotahovali dvoubrankový náskok soupeře, který s minima vytěžil maximum. Dokonce inkasovali při vlastní přesilovce po několika chybách v obranné činnosti za sebou.

Již po první třetině vedli Vorms 3:1 a jedinou branku Benešova zaznamenal obránce Novotný. Z tlaku vytěžili trestné střílení, které bezpečně proměnil Baloun. Okamžitě poté, ale po neproměnění stoprocentní šance z klasického nedáš - dostaneš opět ztráceli dvě branky. Další snížení po závaru před brankou zařídil Hlinka, ale během pár minut byl zase soupeř na koni, když navýšil před koncem druhé části na 5:3.

Třetí třetina už patřila po vystupňovaném tlaku a stažení hry na dvě útočné pětky pouze Benešovu. Jenže z totálního obléhání a desítky stoprocentních šancí dokázal vytěžit pouhé dvě branky, když se z úhlu trefil Bartůšek a po vybojované přihávce od Pokorného vyrovnal Chod. Z remízy 5:5 tak měl určitě větší radost soupeř a Benešov může litovat zbytečně ztracených bodů.

Branky a nahrávky Benešova: Novotný, Baloun, Hlinka (Mičlo), Bartůšek (Svoboda), Chod (Pokorný).

Sestava Benešova: Brož - Novotný, Kohoutek, Baloun, Svoboda, Bartůšek - Kieler, Rainhart, Pokorný, Pícha, Chod - Suk, Zdeněk, Mičlo, Hlinka.

Trenér: Roman Kieler.

LUDĚK ČERV