Po posledním zářijovém víkendu známe první vítěze dvou zastávek série. V Poříčí na Sázavou i v Chmelné se na stupních vítězů stav nezměnil. Vyhrál jezdec teamu Red Bull, pyšelský Petr Pilát, druhý byl mistr světa 2010 a vítěz X-Games Libor Podmol a bronz získal polský jezdec Marcin Lukaszczyk.

,,Skvělá atmosféra, úžasní jezdci, neuvěřitelné skoky a ohromný zážitek. Kéž by tyto závody byly každý víkend," byl nadšený divák a organizátor Stanislav Hájek, na což navázal vítěz obou klání Petr Pilát: „Jsem absolutně spokojený a doufám, že i diváci si užili pěkné závody, které jsme se snažili trochu zpestřit. Doufám, že se nám to všem, co se na mistráku podílíme, podařilo," věří populární Pilník.

Třetí a poslední zastávka mezinárodního mistrovství ČR ve Freestyle Motocrossu je naplánována na sobotu na 13 hodinu v Benešově v 50 rocks parku (směrem na Bedrč), kde se pod dohledem odborné poroty v čele s Petrem Kuchařem – otcem FMX, dozvíme jméno vítěze závodu, ale také nového mistra České republiky. „50 rocks park je jeden z nejvíc cool freestylových parků v České republice, máme tu sedm ramp, čtyři dopady, wall ride a fun box," řekl organizátor benešovské akce a vynikající jezdec Libor Podmol.

Je připravena bohatá tombola a soutěž o dres Libora Podmola. Akci doplní pitbike exhibice a BMX / MTB kontest. Večer bude na programu promítání filmu Tomorrow will be better – Liborův příběh a cesta za snem o titul mistra světa za rok 2010, nebude chybět ani afterparty. Vstupné je 100 Kč a děti neplatí nic.

Výsledky závodů

Poříčí nad Sázavou: 1. Petr Pilát, 2. Libor Podmol, 3. Marcin Lukaszczyk (Pol), 4. Bartek Oglaza (Pol), 5. Radek Bílek, 6. Petr Minařík.

Chmelná: 1. Petr Pilát, 2. Libor Podmol, 3. Marcin Lukaszczyk (Pol), 4. Radek Bílek, 5. Bartek Oglaza (Pol). 

BÁRA HERCÍKOVÁ