„Atletický závod jsme uspořádali na prověření výkonnosti po zimní přípravě v tělocvičně. Děti byly moc šikovné, a všechny si zaslouží tu největší pochvalu," uvedla spoluorganizátorka závodu Lenka Křížová.

V kategorii chlapců 2009/2010 vyhrál Matěj Kříž z oddílu Atletika Benešov při BŽS (sportovní klub Benešov žije sportem), druhý skončil Eduard Glasnák z Atletiky DDM Benešov (Dům dětí a mládeže) a třetí Štěpán Prokop z oddílu Atletika Benešov při BŽS.

Ve stejné věkové kategorii dívek zvítězila Barbora Štorcová z Atletiky Vlašim před Klárou Handlovou z Atletiky Benešov při BŽS, ze stejného oddílu si na bronzový stupínek vystoupila Šárka Ottlová.

Mezi chlapci narozenými v roce 2007/2008 si nejlépe vedl Matěj Prokeš, stříbrnou pozici obsadil Jan Mrkvička, oba z Atletiky Benešov při BŽS, třetí skončil Adam Doležal z DDM Benešov.

Také dívky měly ve stejné věkové kategorii své vítězky. Nejvyšší stupínek patřil Nikole Sukové z Atletiky Vlašim, druhé a třetí místo si vybojovaly Lucie Pelikánová a Eliška Kosinová, obě z domácí Atletiky Benešov při BŽS. Všem atleťáčkům předali pořadatelé sladkou odměnu. Na nejlepší čekaly medaile a věcné ceny.

„Všichni sportovci se opravdu snažili. Z pohledu našeho oddílu bylo vidět, jak se po roce, co jsme oddíl založili, dětem zlepšily jejich sportovní výkony," pochválila své svěřence Lenka Křížová, která je současně i trenérkou.

Závody uspořádal oddíl Atletika Benešov při SK Benešov žije sportem. Lehká atletika v okresním městě jede, královna sportu zažívá v posledních měsících boom. „Do oddílu se nám hlásí stále více mladých zájemců o atletiku. Tento závod je první, který pořádáme od našeho vzniku. Zatím se krčíme na fotbalovém stadionu, který je provizorním řešením než v Benešově, jak pevně doufáme, vyroste atletický stadion," dodal druhý z trenérů a organizátor závodu Karel Pelikán.