VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladší žáci Vlašimi vystoupali na bronzový stupínek

Vlašim – Atleti Vlašimi se zúčastnili pražského poháru družstev, školního poháru rozhlasu a prvního kola družstev mladšího žactva.

18.6.2016
SDÍLEJ:

Linda Průšová při trojskoku. Foto: Petr Havel

V Praze se naplno rozběhly soutěže družstev. Na prvním kole pražského poháru mládeže se představil Lukáš Svoboda. Dvoustovku zvládl za 24,49s a na stodesítce překážek běžel za 16,15s.

Dvoudenního klání školního okresního kola Poháru Rozhlasu ve Vlašimi se zúčastnilo dvanáct škol v kategorii mladší žákyně. Závodilo se v bězích na 60, 600 a 4 x 60 metrů, skocích do dálky a do výšky a v hodu míčkem. Vítězství si do Benešova odvezly žákyně z Dukelské, na druhém místě se umístila domácí ZŠ Vorlina a na stupně vítězů je doplnily žákyně benešovského gymnázia.

Mladší žáci měli skladbu disciplín stejnou. Z dvanácti škol vyšla nejlépe stejně jako v žákyních benešovská Dukelská, po které následovaly ZŠ Votice a ZŠ Vlašim Sídliště.

Ve starších žákyních startovaly zástupkyně ze třinácti škol, vítězství si neodvezl nikdo jiný, než opět základní škola Dukelská z Benešova následována vlašimskou Vorlinou a benešovským Gymnáziem. Změny v disciplínách proti kategorii mladších žákyň byly dvě, místo šestistovky běžely starší dívky osmistovkou a místo míčku vrhaly koulí.

Ve starším žactvu, kde Dukelští konečně pustili na vítězný stupínek jinou školu. Zvítězila vlašimská Vorlina, následována ZŠ Dukelskou a Gymnáziem Benešov (celkem 12 škol). Disciplíny byly téměř totožně se staršími žákyněmi, pouze dlouhý běh se protáhl na 1500 metrů.

V Kutné Hoře se odjelo první kolo družstev mladšího žactva, kam odjelo z vlašimského oddílu 13 žáků a 10 žákyň.

Mezi žáky bodovalo v individuálních disciplínách sedm chlapců, když nejvíce bodů (19) získal Daniel Štorc, za vítězství ve výšce (145 cm) a třetí místo na šedesátce s překážkami (10,36s). Ziskem čtrnácti bodů za dvě čtvrtá místa se blýskl Jiří Adamec (výška 130 cm a míček 50,11m) a jedenáct bodů získal Josef Zapletal. Devět bodů bral hostující Ondřej Dubják a Jakub Matoušek, osm získali Jan Burian z vrhačských disciplín a Tomáš Kulha, zbylé body získaly štafety – áčková na 4 x 300 m šest a béčková bod. Celkově 85 bodů stačilo Vlašimi na třetí místo.

Mezi žákyněmi bodovaly z Vlašimi jen tři dívky z deseti v individuálních disciplínách. Nejvíce bodů (16) získala Sabina Kovářová (první v hodu míčkem – 41,80m a na zbytek brala na šedesátce překážek. Třinácti přispěla do pokladnice Kateřina Vrbová za druhé místo ve výšce a sedmé na stopadesátce. Čtyři body přidala štafeta „A" 4 x 300m ve složení Kovářová – Kucharčíková – Čechová – Vrbová a jeden štafeta „B" (Cvrčková – Burdová – Doubková – Jirásková). Poslední bod přidala Eliška Kucharčíková na stopadesátce. Mladší žákyně Vlašimi obsadily s 35 body šesté místo ze sedmi týmů.

JAN HLAVÁČEK

Autor: Redakce

18.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

I. A třída: Divišov - Vyšehořovice 0:2
4

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení