Nejlepším z elitní šestnáctky (turnaj A) se stal Jakub Vojta, následovaný Vojtěchem Štěpánem a Václavem Bartošem. Turnaj B opanoval Lukáš Vitvar. Za ním skončil Jan Síleš a bronz vybojoval Otto Fischer. V céčku kraloval Bruno Brattoli před Martinem Vrbou a Lukášem Machyánem.

Turnaje se zúčastnila rovněž řada dětí z kroužků Šachové školy STAMAT, avšak nikomu z nich se tentokrát nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. Kryštof Křížek, stálý účastník turnaje A, se dostal na 11. místo. V turnaji B se do první desítky podařilo probojovat Janu Svobodovi (8. příčka) a Daliboru Křivánkovi (9. příčka). V céčku proklouzl do nejlepší desítky Viktor Fanfrlík (8. místo).

V průběhu celého dne fungovalo občerstvení, kde si mohli účastníci koupit něco malého na zub. Z vyhlášení výsledků si všechny děti odnesly drobnou cenu. I přes rekordní počet mladých šachistů a šachistek, ke kterým musíme připočíst také doprovod v podobě jejich trenérů a rodičů, se podařilo všechny do hracích prostor vměstnat a turnaj proběhl bez problémů. 

PATRIK PÝCHA