Všechny účastníky přivítala ředitelka ZŠ Dukelská Hana Procházková, která předala i ocenění třem nejúspěšnějším benešovským závodníkům za rok 2008. První místo získal Martin Kudrna, druhé Jakub Ortinský a třetí obsadil Tomáš Pikora .
Turnaj byl pro domácí nejmenší judisty šancí na start v opravdové soutěži a 45 jich šance využilo. Benešovští mladíci byli nejúspěšnější v soutěži oddílů před TJ Chomutov a Judo clubem KYKLOP. Vybojovali devět prvních, sedm druhých a jedenáct třetích míst.

Jednotlivé výsledky benešovských zástupců:
Magdalena Voldřichová – 1. místo - mimořádný výkon – bylo to teprve její třetí závodní vystoupení. Vítězila díky velké bojovnosti a mimořádnému fyzickému nasazení, což jí bylo odměnou za velkou tréninkovou snahu.
Lucie Bartůšková – 1. místo – všechny svoje soupeřky porazil před limitem na ippon opět prokázala stabilitu a trpělivost v dobré obraně, ze které vycházela do protiútoků.
Josef Kahoun - 1. místo – výborný výkon – letos ho ještě nikdo neporazil a nepovedlo se to ani jednomu z jeho soupeřů v Benešově i on měl za základ úspěchu pevnou obranu.
Matěj Švarc – 1. místo – bojoval statečně a prokázal velké zlepšení zejména v rychlosti. Vytrvale útočil a soupeře nenechal ani na chvilku vydechnout.
Claudie Grewe – 1. místo – zápasila s velkým přehledem, díky kterému se jí podařilo zvítězit nad dvěma soupeřkami z Domažlic i nad kamarádkou Annou Mravcovou.
Anna Dědová - 1. místo – porazila všechny soupeřky před limitem na ippon. Jasně protivnice převyšovala a nedala jim žádnou šanci.
Tomáš Pikora - 1. místo – postupně porazil čtyři soupeře z toho dva před limitem na ippon. V prvním kole porazil soupeře s o dva stupně vyšším technickým stupněm. Ve finále rychlým pohybem unikal nástupům soupeře a sám bodoval.
Jan Pikora – 1. místo – žádnému ze soupeřů se nepodařilo na Honzu díky jeho zlepšené obraně bodovat. Zejména jeho perfektní chvat ve finále se Strasserem z Poběžovic byl ukázkový.
Adam Vojta – 1. místo – výborný výkon - opět prokázal dobrou techniku a velké fyzické nasazení. Po nemoci se obtížně prosazoval proti úporně se bránícím soupeřům. I on bojoval až do konce a zlatá medaile je jistě úspěchem.
2. místo – Dominik Jonák a Jakub Mravec – oba se prokousali postupovým pavoukem až do finále, kde podlehli ve vyrovnaných zápasech pozdějším vítězům nejtěsnějším rozdílem. Blízko celkového vítězství byli i další Kateřina Dvořáková, Udo Grewe, Kryštof Křížek, Petr Vögler a Aneta Krejčíková.
3. místo – Alžběta Dědová, Marek Mošnička (nejmladší účastník turnaje), Milan Rýdl, Jakub Zelenka Alena Vojtová, Jiří Sládek, Michael Kofnovec, Míša Růžičková, Andrea Maršíčková, Johana Voldřichová a Martin Kudrna.

Statečně bojovali i další malí bojovníci a bojovnice Benešova. Všichni získali mnoho nových zkušeností. Pro všechny byly povzbuzením slova místostarosty Benešova Romana Tichovského a zástupce Policie plk. Milana Plachého, kteří předávali medaile a věcné ceny.
Poděkování patří všem, kdo pomohli se zajišťováním průběhu turnaje.

SKP judo Benešov 3. Turnaj v Neratovicích

Výsledky
1. místo: Adam Vojta, Andrea Maršíčková a Dominik Jonák.
2. místo: Ladislav Kofnovec, Vladimír Vinter, Jan Pikora, Tomáš Pikora, Kateřina Dvořáková, Ondřej Tichý, Udo Grewe, Vojtěch Jonák a Pavlína Šílená.
3. místo: Josef Kahoun, Alena Vojtová, Michal Maršíček, Jakub Zelenka a Ondra Greš.

Další účastníci: Michael Kofnovec, Claudie Grewe a Vašek Šílený.

JAN PIKORA