Tentokrát držela judisty od Konopiště děvčata. Míša Houdková postupně porazila tři soupeřky a získala zlato. Zvítězila i v souboji Kolínovou, která měla o dva stupně vyšší pásek. Houdková vytrvalou aktivitou nutila soupeřku k chybám a chvatem provedeným v poslední minutě a následným držením v boji na zemi ji porazila.

Johanka Kahounová mezi mláďaty prokázala velké zlepšení a také celkově zvítězila. Ve všech zápasech od začátku jasně dominovala a ukončovala je před limitem vítězstvím na ippon.

První místo obsadila i Alena Vojtová, která neměla ve své kategorii soupeřku a proto svedla jen vyrovnaný mimo soutěžní souboj s Klimešovou z jiné kategorie.

Stříbrné medaile si odvezli Roman Fuksa a Tomáš Pikora. Fuksa suverénně vyhrál skupinu a rychle i první kolo následného „K.O. pavouka", v semifinále zvítězil po boji díky větší aktivitě. Finálový soupeř byl však tentokrát nad jeho síly.

Tomáš Pikora postupoval ze skupiny z druhého místa. I se zraněním z prvního utkání vyhrál semifinále proti vítězi první skupiny. Zhoršující se stav mu zabránil ve startu ve finále a tak obsadil druhé místo.

Trojice získala bronzové medaile

Na třetích místech se umístili Katka Myslivcová, Petr Pokorný a Jakub Růžička. Myslivcová vybojovala výborný turnaj. V prvním kole svedla dlouho vyrovnanou bitvu s favoritkou a pozdější vítězkou kategorie Richterovou z Litoměřic. Další dva souboje suverénně vyhrála. V zápase o stříbro byla dlouho aktivnější, ale soupeřka ji porazila ojedinělým kontrachvatem.

Pokorný začal výborně a po dvou výhrách postupoval jako první. V semifinále svedl vyrovnaný a rytířský souboj s kamarádem Tomášem Pikorou. V utkání byl poražen a obsadil třetí místo.

Růžička bojoval po dlouhé pauze a v prvním kole to bylo znát, které prohrál hned v úvodu. Dále se však zlepšoval a souboj o postup ze skupiny zvládl. V semifinále narazil na pozdějšího vítěze kategorie, který byl i přes velkou Růžičkovu snahu nad jeho síly.

Viktorka Fuksová obsadila čtvrté místo, když přímý souboj o bronz ztratila až v nastavené době. Jakub Maršíček a Josef Kahoun vyhráli své „skupiny", ale v prvních kolech dalších bojů byli poraženi a obsadili tak pátá místa, na kterém skončil i Jan Kahoun a Lukáš Novák. Jan začal výborně, prvního soupeře rychle porazil, ale další protivníci byli nad jeho síly. Lukáš tentokrát se svojí dobrou technikou na silové soupeře nestačil. Ondra Božovský měl těžký los. I když se snažil, soupeři byli lepší a ze skupiny nepostoupil.

„Naši bojovníci a bojovnice se jistě v nabité konkurenci neztratili a osmé místo družstva mezi tolika zúčastněnými je úspěchem. Poděkování patří i naší rozhodčí Nikole Strakové, která absolvovala celý více jak sedmihodinový maraton s velkým přehledem," poděkoval po závodě trenér benešovských judistů Aleš Pikora.

ALEŠ PIKORA