Lucka Bartůšková byla opět suverénní. Všechny tři soupeřky porazila během první minuty na ippon. První z nich „udržela" v boji na zemi, další dvě již odhodila perfektními hody. Uzavřela tak závodní rok se zápasovou bilancí 39 výher a jen 3 prohry (všechny od kluků).

Roman Fuksa byl stejně úspěšný i on porazil tři soupeře. Opět slavila vítězství jeho „buldočí" vytrvalost v útoku a pevná obrana. Roman tak uzavřel rok s 52 vítězstvími a jen 10 prohrami.

Ze svého prvního soutěžního vystoupení si nečekané zlato odvezla Pavlína Pokorná. Pavlína sbírá zkušenosti, ale do utkání vstoupila nebojácně. Byla rychlejší, soupeřky předcházela v nástupech do chvatů. Oba zápasy ukončila v boji na zemi před limitem vítězstvími na ippon.

Tři soupeřky porazila Johanka Kahounová, která bojovala v nejlehčí kategorii. I ona porazila své protivnice před limitem.

Honzík Kahoun si odvezl zlatou medaili a velkou cenu za bojovný výkon a tři výhry. První dva protivníci „odešli" z tatami po první minutě. Jediným vážným soupeřem mu byl v posledním zápasu kamarád z Benešova - Jirka Piskač. Jirka bojoval až do konce, odešel s jen těsnou prohrou. Další dvě výhry mu zajistily druhé místo.

Ondra Božovský první dva soupeře hladce porazil a jen nedůsledné nástupy v posledním zápase ho připravily o zlato (obsadil druhé místo). Druhé místo obsadila i Viktorka Fuksová. Viktorka svým „rozvážným" stylem třikrát vyhrála a poražena odešla jen od Kovářové z USK Praha po vyrovnaném průběhu zápasu.

Lukáš Novák „přepral" dva fyzicky silnější soupeře především díky lepší technice. Tou nestačil jen na suveréna této váhy Musila z Vršovic.

Maršíčkovi - Jakub, Michala a Andrea byli všichni „stříbrní". Jakub dva protivníky porazil větší aktivitou. Ta mu ale scházela v boji o prvenství a zejména proto obsadil „až" druhé místo. Michal se snažil, ale svazovala ho nervozita a v rozhodujícím „prodlužovaném" zápasu mu scházelo i trochu štěstí. Andrea nastupovala s velkým odhodláním, ale soupeřky z vyšší váhy byla tentokrát lepší.

Petr Pokorný začal výborně. Ve skupině třikrát vyhrál a do následného K. O pavouka postupoval z prvního místa. V semifinále vybojoval vyrovnaný zápas, ale soupeř byl rychlejší a bodoval. Petr tak obsadil třetí místo. Třetí skončil i Pepík Kahoun. V úvodním zápasu byl lepší, ale o vítězství ho připravil boj na zemi. Druhého soupeře porazil, ale z posledního utkání odešel poražen. Na pozdějšího vítěze nestačil zejména fyzicky.

Družstvo SKP Benešov obsadilo třetí místo z celkem 12 zúčastněných. Jak se letos stalo několikrát, od lepšího umístění dělil Benešov jediný bod. Celkově to bylo úspěšné završení sezóny s vysoce aktivním skóre 30 výher a jen 12 proher. Kladem bylo i vystoupení Nikoly Strakové. Jako rozhodčí „odřídila" všechny zápasy s velkým přehledem. 

ALEŠ PIKORA