V každé kategorii se zúčastnilo šestnáct týmů z celé České republiky a již před startem patřila vlašimská děvčata, podle výsledků z turnajů, k favoritkám.

Ve starších žákyních reprezentovala SKST Vlašim Sára Beranová, Anna Matějovská, Barbora Polívková, na které s trenérskými radami dohlížela Dana Bayerová.

V osmifinále a čtvrtfinále si vlašimské holky „dobře zatrénovaly" s týmy Přerova a Slaným (dvakrát 3:0).

V semifinále se Zlínem se ale rozpoutal velký boj o každý míček. Vlašim díky Matějovské a Polívkové vedla 2:0, jenže následně Matějovská s Beranovou prohrály čtyřhru, když už vedly 2:0 na sety. Poté „padla" Beranová s Viktorínovou a vše musel rozhodnout pátý, poslední zápas. Drama vrcholilo, Matějovská prohrávala se Slezákovou 1:2 a Vlašimi se finále vzdalovalo. Jenže následně sebrala poslední síly, v dalších dvou setech stav otočila, a tak mohla vytrysknout velká radost ve vlašimském táboře.

Ve finále již děvčata zpod Blaníka nestačila na rozjeté hráčky Havířova a jasně prohrála 0:3 na zápasy. Přesto je stříbro velkým úspěchem vlašimských hráček.

Konečné pořadí: 1. SKST Havířov, 2. SKST Vlašim, 3. SKST Dubňany.

V juniorkách pod vlašimským znakem vybojovaly výborné druhé místo Michaela Keroušová, Kateřina Stará a Dagmar Pěnkavová, kterými svými radami řídil Luboš Pěnkava.

Ve osmifinále a čtvrtfinále si poradily děvčata zpod Blaníka s Plzní a SK Dobré pohodlně 3:0 na zápasy, když se ve čtvrtfinále nejvíc nadřely Keroušová se Starou ve čtyřhře.

V semifinále sice začaly s áčkem Hodonína špatně, prohrou Staré s Kmeťovou, ale následně si Keroušová poradila s Ivanovou a ve čtyřhře Keroušová se Starou jasně dominovaly. Rozhodující bod získala v dramatu Keroušová na Kmeťové, a tak se Vlašimačky mohly radovat z postupu do finále. Tam byl stejně jako u starších žákyň nad jejich síly Havířov, který zvítězil 3:0 na zápasy, když jediný set získaly juniorky Vlašimi ve čtyřhře.

Konečné pořadí: 1. SKST Havířov, 2. SKST Vlašim, 3. SKST Hodonín A.

„Všem hráčkám a doprovodu moc gratulujeme za vzornou reprezentaci klubu," poděkoval trenér Martin Pytlík, jenž tentokrát zůstal doma.