HRADEC KRÁLOVÉ – VLAŠIM 1:5

Hradec začal sice aktivně, ale Vlašim ho rychle zchladila, když Topolánek zachytil míčem po špatné domácí rozehrávce a překonal Mroviece. Hosté následně pracovali spolehlivě v obraně, kde všechny hradecké akce zastavovali, vyráželi do rychlých brejků a jednu akci díky důrazu Střesky před brankou využili.
Vlašim i ve druhé třetině nedovolila domácím se dostat do hry, a když už měli Hradečtí šanci v přesilovkách, tak je vychytal Straka. Přesto v závěru třetiny padly dvě branky. Nejprve vsítil třetí gól hostů Špale, aby deset vteřin před sirénou snížil Petr na 3:1.

Domácí sice vlétli do třetí části, ale Vlašim perfektně bránila a nedovolila jim snížit. Naopak dvakrát ještě udeřila. Nejprve po pěti vteřinách využila přesilovku po vyhrané buly Střecha, aby o 24 vteřin později střelec gólu připravil pozici pro Horáka a ten jí nepohrdl.

„Odehráli jsme zápas velmi dobře a pomohla nám na začátku domácí chyba v rozehrávce, kterou Topolánek potrestal. Poté jsme dostali na koně, hru kontrovali a dovedli zápas k výhře," byl spokojený trenér Vlašimi Václav Čičatka mladší.

Branky a nahrávky: 29:51 Petr (Svoboda) – 2:27 Topolánek, 12:09 Střeska (Slanina, Dušek), 28:56 Špale, 36:23 Střecha (Průcha) PP, 36:47 Horák (Střecha, Gärtner). Střely: 27:20. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 60. Rozhodčí: Vrba, Boháček. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:2.

HBT VLAŠIM – HBC PLZEŇ 4:2

Vlašim od začátku zápasu vládla a během dvou třetin si vypracovala čtyřbrankový náskok (dva góly z přesilovek), který jen díky plzeňskému brankáři nebyl vyšší. Ve třetí třetině se podařilo hostům snížit J. Kejřem a následně mohli zdramatizovat zápas, ale neproměnili pětiminutovou přesilovku po faulu Horáka. Vlašim posléze zápas kontrolovala, přesto v samotném závěru upravil kosmeticky na 4:2 Edl.

„Od začátku jsme Plzeň tlačili, ale té zachytal neskutečně gólman, proto je výsledek pro hosty ještě milosrdný. Za stavu 4:1 se ještě Plzeň mohla dostat do zápasu, ale pětiminutové oslabení jsme po vyloučení Horáka ubránili," řekl k utkání vlašimský kouč a posteskl si: „Dušek si natáhl tříslo a připojil se ke zraněným, Burdovi, Wróbelovi a Kielerovi. Možná budu muset ve zbytku podzimu použít dorostence."

Branky a asistence: 2:45 Topolánek (Střecha, Nýdl), 15:35 Šindelář (Čičatka), 20:23 Horák (Blažek, Střeska) PP, 29:03 Střecha (Dušek, Topolánek) PP – 35:05 J. Kejř (J. Benedikt, O. Benedikt) PP, 44:48 Edl (J. Kejř, V. Polívka). Střely: 44:36. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Diváci: 80. Rozhodčí: Fiala, Škrobák. Třetiny: 1:0, 3:0, 0:2.

Vlašim v obou zápasech: Straka – Nýdl, Gärtner, Blažek, Špale, Střeska, M. Čičatka – Topolánek, Horák, Střecha – J. Šindelář, Průcha, Bartejs, Dušek, Juráček, Slanina.