Dlouhodobé šachové soutěže družstev měly na programu poslední kola základních částí. Velkým zklamáním skončila 1. liga pro šachisty z Vlašimi. V závěrečném regionálním derby totiž podlehli Říčanům, a protože i tři další zápasy pro ně skončily špatně, klesli z pátého na poslední sestupové deváté místo, když jim k záchraně chyběl pouhý jeden bod do skóre. Jedná se o poměrně smutnou souhru okolností, 15 bodů většinou stačí na pohodlné udržení. Soutěž ale byla letos mimořádně vyrovnaná, navíc výjimečně sestupovaly místo tří týmů čtyři. Jak málo někdy dělí úspěch od neúspěchu dokazuje fakt, že v případě výhry by se pod Blaníkem slavily historické bronzové medaile…

TJ Spartak Vlašim – BETSYS Ríčany 1925 3:5
Body Vlašimi: M. Horák a Petr 1, Rýdl a T. Vojta ½

Ve 2. lize vlašimská rezerva svou cestu k bronzovým medailím dotáhla a zaznamenala své suverénně nejlepší umístěni v historii. Výhra nad předposlední Příbramí byla hladká, k čemuž přispěl i fakt, že hosté dorazili do Vlašimi jen se šesti hráči, a domácí tak dopředu vedli 2:0.

TJ Spartak Vlašim B – ŠK Příbram Baník 7:1
Body Vlašimi: M. Horák, T. Vojta, Křížek, Matějovský, V. Horák a Innemann 1, Pýchová a Staněk ½

V Krajském přeboru Brodce ve svém posledním zápase těsně prohrály s Kralupy a patří jim sedmá příčka. Na rozdíl od ligových soutěží zde ještě většině týmů chybí sehrát odložené prosincové kolo, a tak si tým z Týnce nad Sázavou musí počkat, zda se v elitní krajské skupině udrží.

close Dvanáctiletý Michael Stein s pohárem pro celkového vítěze Regionální žákovské ligy info Zdroj: www.sachyvlasim.cz. zoom_in Dvanáctiletý Michael Stein s pohárem pro celkového vítěze Regionální žákovské ligy TJ Jawa Brodce – TJ Kralupy 3,5:4,5
Body Brodců: Zvolenský, Svoboda a a J. Procházka 1, Fialka ½

Také brodecké béčko v 11. kole Krajské soutěže v domácím prostředí prohrálo, když nestačilo na rezervu Kostelce nad Černými lesy. Stejně jako áčko o soutěž výše jsou Brodce B zatím na sedmém místě, zde ovšem zbývá dohrát dvě kompletní kola z konce minulého roku, takže se pořadí může ještě hodně zamíchat.

TJ Jawa Brodce B – ŠS Kostelec nad Černými lesy B 3:5
Body Brodců: Feierfeil a Vnouček 1, Kubaljak a Černý ½

V posledním kole Regionálního přeboru měl Pravonín volno, a tak jen čekal, zda ho některý z celků neodsune ze čtvrtého místa. To se nestalo a tým s velkým počtem mládežníků tedy skončil na solidní „bramborové“ pozici.

V Sázavě se za účasti 69 dětí hrál letošní poslední devátý turnaj Regionální žákovské ligy. Zvítězil v něm Matyáš Jouja z Brodců před Filipem Čermákem ze Zvole a Janem Sílešem z Říčan. Ve skupině B se pak z prvenství radoval domácí Jiří Matoušek a v céčku kraloval říčanský Michal Strzolka. Absolutním vítězem celého seriálu se stal Michael Stein z TJ Spartak Vlašim. Do turnajů se zapojilo celkem 124 mladých šachistů z benešovského regionu + několik dalších z okolních oddílů.