VLAŠIM – ÚSTÍ NAD LABEM 4:0

Do zápasu překvapivě vstoupili aktivněji hosté, měli i přesilovku, ale ta se ukázala jako nevýhodou, když v oslabení pokořil ústeckého brankáře Topolánek. Vlašimští byli následně velmi aktivní, ale zajímavé šance, hlavně agilní Burda, neproměnili.

Na úvod druhé části mělo Ústí možnost vyrovnat v přesilové hře, ale opět neskórovali. Naopak po skončení oslabení udeřila domácí parta, když se po rychlých nahrávkách prosadil útočník Slanina. Poté hrály oba týmy hodně důrazně a vytvářely si šance, ale jediným, kdo zamířil ještě ve druhé třetině do sítě v brance, byl domácí Juráček.

Do třetí třetiny vlétli hosté jako vítr a snažili se ještě něco s tříbrankovým deficitem udělat. Jenže Hubený sice pálil pěkně, ale jeho ránu se štěstím lapil brankář Straka. A tak se vlašimští rytíři nakonec dočkali ještě jedné korekce výsledku, když Topolánek zvýšil na 4:0 v přesilové hře. V závěru zápasu bylo ještě nařízeno trestné střílení, které však domácí Horák neproměnil.

Branky a asistence: 5:07 Topolánek (Hudeček), 17:41 Slanina (Topolánek, Hudeček), 27:04 Juráček (Dušek), 35:37 Topolánek (Bartejs, Dušek). Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0.

HBT VLAŠIM – PENTO MOST 5:0

Až nečekaný průběh měla první třetina mezi úřadujícím mistrem z Vlašimi a Mostem. Hosté měli výborný nástup, byli lepším týmem, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Domácí dobře bránili, ale dopředu toho moc nevymysleli, takže se do kabin šlo bez branek.

Ve druhé části získávali vlašimští rytíři postupně převahu, vytvářeli si příležitosti a začali střílet góly. Skóre otevřel ve vlastním oslabení Hudeček, druhou trefu přidal v přesilovce Juráček a v závěru třetiny tlak Vlašimi korunoval třetím gólem Bartejs.

Začátek třetí části vyšel opět skvěle domácím borcům, kteří nejprve navýšili skóre nejlepším hráčem v kanadském bodování extraligy Pavlem Duškem, jenž proměnil trestné střílení. Vzápětí využil přesilovou hru v pátý zásah do mostecké branky svým druhým gólem v zápase Hudeček. V závěru se Mostečtí snažili alespoň o čestný zásah, ovšem dobře chytající Straka míček za svá záda nepustil.

Branky a asistence: 20:12 Hudeček SH, 23:20 Juráček (Hudeček, Horák) PP, 28:07 Bartejs (Čičatka, Dušek), 32:41 Dušek PP, 33:27 Hudeček (Slanina, Juráček) PP. Střely: 33:19. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. Diváci: 67. Rozhodčí: Škrobák st., Škrobák. Třetiny: 0:0, 3:0, 2:0.