„Jsem rád, že jsme splnili hlavní cíl, středočeský pohár vyhráli a postoupili do celostátní části,“ uvedl trenér Olympiku Jakub Němec.

Před výbornou kulisou dvou stovek diváků se na neveklovské palubovce odehrál zajímavý souboj. Favorizovaní hosté působili od prvních minut sebevědomějším dojmem, byla znát jejich rozehranost před novou sezonou, svoji roli sehrála i větší zkušenost, a hlavně lepší i častější zakončení.

Domácí celek nebyl v kompletním složení a do vyložených šancí se moc nedostával. Hosté otevřeli skóre v 5. minutě, když se po rozehraném rohu po zemi prosadil Mažári. Za další tři minuty mohlo být vyrovnáno, ale domácí Mareš trefil jen tyč mělnické branky.

12. a 13. minuta utkání znamenaly pohromu pro domácí celek, který dvěma zbytečnými chybami vyslal do koncovky Gabča, ten první střelecký pokus do opuštěné branky zahodil, ale po několika vteřinách druhou svoji totožnou šanci už zužitkoval k navýšení vedení.

Zanedlouho inkasovali domácí potřetí, Cabadajova střela po zemi prošla skrz všechny hráče, smolná a celkem laciná branka. Domácí tento nepříznivý stav nepoložil, dvakrát zahrozil Průcha, ale mělnického brankáře Mareše neprostřelil.

Týden po bojích základní skupiny mistrovství Česka v sedmičkách mužů (snímek z duelu Říčany – Sedlčany) čeká ragbyové příznivce další lahůdka – zápas reprezentace v Říčanech.
Objeví čeští ragbisté Ameriku? V Říčanech hraje reprezentace

Hosté poměrně často sbírali AF a domácím se tři minuty před přestávkou naskytla první možnost desetimetrového kopu. K němu se postavil Balík a po zemi vstřelil úvodní branku svého celku. Brzy následovala další tato výhoda, ale střelu Průchy Mareš bravurně vyrazil. Těsně před přestávkou vyslal Šuba pumelici téměř z poloviny hřiště a míč prošel skrumáží těl až za záda bezmocného domácího gólmana Fraňka, který toho moc neviděl.

Druhé dějství začalo celkem v poklidu, hosté si drželi náskok z první půle. Domácí nápor nepřišel, a tak opět udeřili hosté, tentokrát se z rychlého brejku trefil přesně k tyči Vokoun. Ten samý hráč se o chvilku později prosadil podruhé, když ho trefil smolným odkopem domácí brankář a míč se dokutálel do opuštěné branky.

V dalších minutách se do koncovky dostávaly oba celky, ale oba gólmani byli pozorní. Domácí se dočkali snížení až pár minut před koncem, nejprve Průcha využil nedůslednosti mělnické obrany. Obešel i gólmana a dovezl míč až do branky. Po pár vteřinách domácí přesně zakončili rychlý brejk Haškem, opět do prázdné. Hosté zareagovali time-autem, a hned po něm si pojistili vedení, když jeden z domácích obránců tečoval míč do vlastní sítě. Poslední slovo měli domácí, podruhé se prosadil Hašek. Hosté si ale výhru nenechali vzít, ta byla celkem zasloužená.

V poslední minutě propukl i přes porážku nadšený potlesk domácích fanoušků, kteří po skončení utkání společně s hráči aplaudovali i vítěznému celku po předání cen.

„Přestože Benešov předváděl odvážný výkon, měli jsme do stavu 6:1 utkání plně pod kontrolou. Potom jsme ale dvěma zbytečnými hrubými chybami během pár chvil domácím darovali dva góly, které hráče Benešova nakoply a nejspíš i bouřlivá atmosféra v hale přispěla k tomu, že posledních několik minut bylo z naší strany hlavně o tom ve zdraví utkání dohrát,“ popisoval zápas mělnický kouč Němec.

Prezident SK Spartak Příbram Vladimír Králíček.
Příbram bere jako Barcelonu. Prezident Spartaku: Chci vychovat velký talent