Největší ambice měla bezesporu Nela Pýchová, jež v kategorii dívek do 16 let patřila k širšímu okruhu favoritek. Po nevydařeném startu (jedna výhra, dvě prohry) zkušená vlašimská reprezentantka, mimo jiné bronzová medailistka z ME 2013, zabojovala, dokázala se dostat na pět bodů z devíti partií a nakonec obsadila 21. místo.

„Vzhledem ke svému nasazení s konečným výsledkem příliš spokojená nebyla, to ale jen dokazuje její sílu. Co by za takové umístění většina jejích českých konkurentek dala," nebral vedoucí vlašimské výpravy Ondřej Matějovský umístění Pýchové jako neúspěch.

Skvělé výkony na desetidenních „prázdninách" podával v Poreči Richard Mládek, když až na jednu výjimku s papírově mnohem silnějšími protivníky dokázal vybojovat 50 procent bodů (4,5/9) a mezi chlapci do 14 let se umístil na 42. příčce.

„Ríša v průběhu turnaje bodoval i s hráči mistrovské úrovně a již poněkolikáté potvrdil svůj velký talent. Na to, že šachy hraje závodně teprve tři roky, má za sebou už hodně úspěchů včetně medailí z MČR družstev i jednotlivců," pochválil svého svěřence Matějovský.

Třetí do party byla Petra Píšová, která v konkurenci dívek do 12 let skončila se třemi body na 58. místě.

„Nasbírala spoustu cenných zkušeností. Ty se můžou projevit například napřesrok, kdy bude ME mládeže po čtyřech letech hostit Praha," dodal k třetímu zástupci Vlašimi šéf výpravy.

Bližší informace k Mistrovství Evropy v chorvatské Poreči najdete na internetových stránkách www.sachyvlasim.cz.

Dalším významným podnikem s účastí šachistů TJ Spartak Vlašim bude MS v Řecku, které se uskuteční od 24. října do 6. listopadu, a region budou reprezentovat Nela Pýchová (D 16) a Jakub Voříšek (H12).