Ve věkové kategorii přípravky měli tři zástupce. Ve stejné váhové kategorii se sešli Jan Kahoun a Adam Filip. Kahoun zahájil závody výhrou nad závodníkem z Kladna povedeným hodem na o soto gari. I v dalších dvou utkáních soupeři přetlačil. Nestačil pouze na Frýberta, který nasadil držení, ze kterého už se benešovskému judistovi nepodařilo utéct. I přes jeden prohraný zápas byl nejlepší ve své váhové skupině a odnesl si zlatou medaili.
Filipovi se nepodařilo porazit soupeře ve dvou zápasech, přičemž v jednom utkání měli oba dva závodníci na svém kontě shodně wazari. O výhře soupeře rozhodl až rozhodčí jedním bodem. V dalších dvou zápasech ale Filip zvítězil. Závodníci v této kategorii byli však velmi vyrovnaní, o čemž svědčí i to, že tři z pěti účastníků měli shodně dvě výhry a dvě prohry. O konečném umístění rozhodoval počet vítězných bodů. Benešovský judista jich měl však nejméně a proto obsadil bramborovou příčku.

Bronz si vybojovala Johanka Kahounová, která v prvním utkání porazila soupeřku na wazari. Druhý zápas byl velice vyrovnaný. Kahounová však v jednu chvíli zůstala stát za soupeřkou v nástupu a nešťastným pádem darovala vítězství druhé straně.

V kategorii mláďat se v jedné váhové kategorii sešli opět dva benešovští judisté – Matyáš Danko a Matěj Gruber. Měli pouze jednoho cizího závodníka, kterého oba dva porazili, Danko ukázkovým hodem na de aši harai a Gruber hodem na o soto gari. Ve vzájemném utkání rozhodl rozhodčí jedním bodem o vítězství Matyáše Danka, který tak získal zlato. Gruber bral stříbro.

Pouze jednoho soupeře měl Jakub Maršíček. V prvním boji se mu nepodařilo zvítězit, ale ve druhém utkání protivníka udržel v držení. Proto museli na tatami nastoupit ještě potřetí. Maršíček podával po celou dobu lepší výkon, ale v jedné chvíli nepozornosti ho soupeř hodil na wazari, a benešovského judistu odsoudil na druhé místo.

Stříbrnou pozici obsadil i Roman Fuksa, který do závodů nastoupil i přes nedávné nachlazení. Ačkoliv jeden zápas prohrál, v ostatních nedal soupeřům šanci a nádherně provedenými chvaty eri seoi nage rozhodl o svém vítězství.

Josef Kahoun rovněž předvedl velice povedené chvaty, které nemohl rozhodčí ohodnotit jinak než ipponem. Zaváhal pouze v jednom utkání a odnesl si tak domů diplom za druhé místo.

Ke třem zápasům nastoupil Tomáš Stuchlík, pro kterého to byly velmi tvrdé závody, když si v druhém utkání zranil ruku. Přesto nastoupil i k poslednímu zápasu. Ačkoliv se mu tentokrát nepodařilo zvítězit, bylo vidět zřetelný pokrok.

Nejvíce soupeřů (pět) měl Jiří Piskač, na němž bylo v prvních zápasech patrné váhání a opatrnost v boji v postoji, která se však během závodů vytrácela. V posledních bojích byl velmi vyrovnaným soupeřem. V boji na zemi byl po celou dobu výrazně lepší než jako protivníci, což také zužitkoval v jednom utkání, kdy po akci soupeře přešel do aktivního boje na zemi, nasadil držení a zvítězil. Obsadil tak páté místo.

VERONIKA JANOUDOVÁ