V Neratovicích závodilo rekordních 268 účastníků, z nichž bylo pět judistů a judistek z Benešova.

Jakub Maršíček nenašel přemožitele. I když se mu ve všech zápasech technicky ne úplně dařilo, vždy bojoval, v obraně nechyboval, postupně třikrát vyhrál a celkově obsadil první místo.

Martin Dedera porazil první dva soupeře s jasnou převahou před limitem. Až ve finále po vyrovnaném boji odešel těsně poražen. Prokázal velký pokrok a odvezl si diplom za druhé místo.

Stříbrnou příčku vybojovala i Tereza Dederová. První utkání prohrála a i ve druhém musela dohánět ztrátu z úvodu. Prokázala však velkou vůli po vítězství a soupeřku doslova „utahala". Závěr patřil Dederové a tím i vítězství v utkání.

Míša Čuříková podlehla v prvním kole fyzicky silnější soupeřce, i když byla zprvu aktivnější. Ve druhém kole si poradila s protivnicí pěkně provedeným chvatem.

Vojta Kopřiva začal dobře. Prvního soupeře zaskočil chvatem hned v úvodu zápasu a zvítězil na ippon. V dalším boji byl poražen, ale ve třetím kole se mu podařilo porazit pozdějšího vítěze. V posledním zápase však po boji prohrál a ve vyrovnané kategorii ho při shodném počtu vítězství odsunul na nepopulární čtvrté místo menší počet pomocných bodů.

Český pohár 

V ostravské hale SAREZA se uskutečnilo první kolo judistického českého poháru, na kterém bojovali dva benešovští judisté a Andrea Maršíčková. Ta si odvezla bronzovou medaili. V první m kole s polskou závodnicí byla zprvu aktivnější, ale v polovině zápasu zaváhala a prohrála. Ve druhém kole však se Slovenkou neudržela vedení z úvodu a po chybě opět prohrála.

Tomáš Pikora si hladce poradil s domácím závodníkem, kterého porazil držením na zemi. Ve druhém se nezalekl protivníka s vyšším páskem. Byl od začátku aktivnější a zápas ukončil po minutě úspěšným škrcením. Ve čtvrtfinále byl v první minutě lepší, ale zápas ztratil po taktické chybě v polovině utkání. V opravách se mu nevedlo a v početně obsazené kategorii mezi 37 závodníky obsadil deváté místo.

Janu Pikorovi se tentokrát nedařilo. Nenašel účinnou protizbraň proti silnému úchopu polského protivníka. Do oprav nepostoupil a celkově se neumístil.

ALEŠ PIKORA