ČESKÉ BUDĚJOVICE – ŠACUNG BENEŠOV 4:6

K dlouhodobě absentujícímu Holubovi se přidal i marodící Flaks a oslabený benešovský tým tak musel počítat s možnými problémy. Ty nastaly brzy, a to po výhře Makary se Stejskalem v první dvojce, když v té druhé se zranil kapitán Kalas. Ke Kadeřábkovi tak musel naskočit Řehák, ale výhra z toho nebyla. Trojky dopadly smírně. Kačírek, Kadeřábek a Stejskal prohráli, srovnání obstarali Makara, Štěpař a Řehák.

Nepárová pasáž nic neřešila, nejprve ve třetím deblu padli Kačírek se Štěpařem, poté Kadeřábek byl úspěšný v singlu. Odvety trojic dopadly stejně jako první kolo, Makarova trojice vyhrála, Kadeřábkova nikoli. Konečnou podobu výsledku tak daly až odvety deblů. V prvním Kadeřábek s Řehákem jí zrežírovali dle svých not, ve druhém Makara se Stejskalem infarktově využili až poslední ze tří mečbolů, které měli k dispozici. Vydřená (a důležitá) výhra Šacungu tak byla na světě.

„Už tak oslabenou sestavu ovlivnilo moje odstoupení, kvůli kterému se musely další formace přeskupit. Soupeř navíc hrál bojovně a podal solidní výkon. Po zranění mu hrál velmi aktivně Musil. Rozhodovalo se až v posledních dvojkách, kde se uplatnila naše herní vyzrálost i nezbytné štěstí. Výborně zahrál čtyřbodový Makara a slušný výkon podali i Štěpař a Kadeřábek," zhodnotil utkání kapitán Šacungu František Kalas.

Hráče Benešova trápí zdravotní stav

Chce-li Šacung pomýšlet na play-off i letos, musí doma v sobotu 31. května od 14 hodin, (kurty u fotbalového stadionu) zabodovat s nebezpečným Vsetínem, vedeným slovenskými reprezentanty Brutovským a Perunem. K tomu bude potřebovat nutně vylepšit zdravotní stav svých hráčů.

„V tomto ohledu je to jedna z nejhorších sezón. Letos máme po některých odchodech slabší kádr, který přesto mohl pomýšlet na play-off. Jenže vyjma jediného utkání nám nehraje kvůli problémům s kolenem jeden z nejlepších hráčů, Jiří Holub. Nemocní byli další hráči, naposledy Flaks. Aby toho nebylo dost, stehenní sval si poškodil kapitán Fanda Kalas a vůbec zatím nevíme, jak to je vážné. Velkou příležitost naskočit do áčka měl výborný dorostenec Petr Chejn, jenže ten se také zranil a letos si ještě nekopnul. Za to, že stále ještě živíme naději na play-off, vděčíme především obrovské bojovnosti a charakteru hráčů. Byl bych rád, kdyby to tak vnímali i všichni fandové klubu a přišli nás v těžkých utkáních, která nás čekají, podpořit," přeje si předseda klubu Miloslav Ziegler.

Tabulka

1. SDS EXMOST Modřice 9 8 1 0 53:17 17
2. Pokerman.cz Čelákovice 9 6 2 1 47:28 14
3. Karlovy Vary 9 6 2 1 48:31 14
4. Šacung ČNES Benešov 9 5 0 4 38:42 10
5. NK CLIMAX Vsetín 9 4 0 5 37:37 8
6. TJ Slavoj Český Brod 9 3 1 5 37:40 7
7. SK Nohejbal Žatec 9 1 0 8 25:49 2
8. České Budějovice 9 0 0 9 13:54 0

MARTIN MARŠÁLEK