Rozlučka ve žlutém se povedla. Lepší být ani nemohla. Martin Macík dojel poslední závod v barvách Big Shock! Racing a za dlouhodobou spoluprácí udělal vítěznou tečku. Triumfoval totiž v marocké rallye, která všem slouží jako generálka na Dakar. „Vyhráli jsme. Ferry (navigátor František Tománek) se u nás snaží projevit emoce, které u nás nejsou a prostě nebyly,“ konstatoval v cíli vítězný Macík.

Závěrečnou etapu museli organizátoři oproti předpokladům nakonec zkrátit o třicet kilometrů kvůli mlze, která byla taková, že nemohly vzlétnout ani helikoptéry. Druhého Nizozmece Keese Koolena porazil nakonec v cíli o 55 minut. Třetí skončil další Čech Tomáš Vrátný, který zaostal za Macíkem o více jak dvě hodiny.

Sedlčanský pilot ovládl v Maroku celkem tři z pěti etap a ideálně se naladil na nadcházející Dakar. Všechno parádní. Čenda (nový vůz) ready (připraven). Jde se dodělat na Dakar 2023,“ hlásil Macík. „Díky moc kluci všem, kdo nám pomohl celému týmu, jak servisnímu, tak mediálnímu,“ dodal vzápětí.

Pod rouškou tajemství nyní zůstává, pod kým pojede Macík v příštím roce. V průběhu závodu v Maroku totiž hlásil, že ve žluté jede naposled a potvrdil tak, že se loučí se značkou Big Shock! Kdo bude jeho partnerem se ještě neví, nicméně rodák z Benešova nastínil, že už by nové jméno měl odhalit brzy.