„Máme tým s nejmladším věkovým průměrem v extralize. Trenér Doucek byl naší první volbou a jsem moc rád, že se nám jej povedlo angažovat. Je progresivní a náročný trenér, což už dobře na vlastní kůži poznali naši reprezentanti, kteří působí v juniorském výběru. Navíc je trenérem úspěšným, už z několika mistrovství světa juniorů přivezl zlatou trojkorunu,“ uvedl předseda klubu Miloslav Ziegler.

Před trenérem stojí jasný úkol – pozvednout herní jistotu i sebevědomí talentovaných mladíků a udržet příslušnost v nejvyšší soutěži.

Ilustrační foto
Vlašimští šachisté útočí na nejlepší umístění v historii. Brodce dostaly naději

„Vážím si nabídky, která přišla. Šacung znám velmi dobře, ještě jako hráč jsem proti němu mnohokrát nastupoval. Dokonce jsem si v jeho barvách několikrát zahrál na mezinárodním turnaji, který pořádá. Vím, že zlatá generace s výjimkou Fandy Kalase skončila a tvoří se nový tým. Dávat prostor místním nadějným hráčům mi dává logiku. Sezóna bude náročná a hlavně hodně nepředvídatelná. Pro mě je klíčový zájem hráčů i vedení o klubu o mou práci a ten cítím. Chtěl bych z hráčů dostat maximum. Klub mi umožnil si je osahat na trénincích, které jsem teď přes měsíc na zkoušku vedl. Vidím na hráčích chuť a potenciál se zlepšovat, ale všechno chce nějaký čas. Šetřit je ale nebudu,“ řekl nový trenér.