Podmol v zaplněné hale představil divákům svůj nový trik Egg roll, který se skáče do boku a z kratší nájezdové rampy. „Jednalo se o taktickou variantu. Věděl jsem, že za využití celé tratě dostanu od rozhodčích více bodů. Navíc jsem ho trochu zpestřil, protože je lepší dělat věci po svém. Jezdci můj trik pojmenovali Egg Roll 360," popisuje závodník ze Znosimi u Vlašimi, který v předchozím závodě ve Švédsku skončil na druhé příčce.
Stejné umístění bral Podmol také v Polsku, když o tři body prohrál s obhájcem titulu Maikelem Melerem. „Bylo to opravdu těsné, dokonce dva z pěti rozhodčích mě dali na první místo. Vím, co musím dopilovat, abych příště dokázal vyhrát," dodal Podmol, pro kterého to byl druhý letošní závod po čtyřměsíční pauze. „Jsem velmi šťastný a spokojený s momentální formou, psychickým nadhledem a pohodou."

Podmolovi čeká soutěž při formuli 1

Libora Podmola koncem týdne čeká speciální akce – v rámci úvodního závodu šampionátu formule 1 se v areálu australského okruhu Albert Park uskuteční i soutěž freestyle motokrosařů. Největšího závodu v Austrálii se zúčastní také Filip Podmol, bratr mistra světa z roku 2010. „Pozvané jsou hvězdy freestyle motokrosu, bude se soutěžit ve třech disciplínách – freestyle, speed and style a whip contest. Moc se na to těším," prohlásil Libor Podmol.

Společně s Filipem budou v Australian FMX Grand Prix usilovat o medaile. „Bratr má whipy (skoky na placku, pozn. red) jedny z nejlepších v Evropě, vkládám do něj velké naděje. Navíc před pár lety jezdil závody v klasickém motokrose, což je velké výhoda v soutěži speed and style – mix klasického motokrosového závodu s rampou," dodal Libor Podmol, který se představí v soutěži freestyle. Kromě něho také šampioni z X-Games – Mike Mason, Jackson Strong nebo Levi Sherwood. Do svého úvodního závodu sezony pak vyrazí piloti F1 – Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Fernando Alonso a další.

„Formuli 1 jsem sledoval nejvíc v dobách, kdy závodil Michael Schumacher ve Ferrari. Hodně jsem fandil týmu Williams, největší postavou je pro mě Ayrton Senna. V monopostu F1 bych se chtěl projet, ale tohle autíčko mi jen tak nikdo nepůjčí," přál si druhý nejlepší sportovec roku na Benešovsku za loňský rok.

Oslavenec Pilník má už výherce

Petr "Pilník" Pilát, který skončil v polském Krakově na závodu MS Night of the Jumps sedmý, do Austrálie nevyrazí. V sobotu oslavil pětadvacáté narozeniny a při této příležitosti vyhlásil soutěž o nejkreativnější dílo. S výhercem pak skočí tandemový skok ve svém tréninkovém centru v Čerčanech. „Vítěze už mám, teď se jenom domluvíme, kdy bude mít čas skočit se mnou salto. Myslím, že se má na co těšit," dodal loňský mistr Evropy.

JIŘÍ UHLÍŘ